Przez cały Grudzień grupa najmłodszych parafian i młodzież przygotowująca się do bierzmowania uczestniczyła w roratach. Przychodzili do kościoła z kolorowymi lampionami, aby uczcić we Mszy Świętej Matkę Bożą. Zbierali obrazki, którymi zapełniali plansze. Przynosili też zapisane na kartkach dobre uczynki, aby losować figurki Najświętszej Maryi Panny. W domach modlili się przy tym wizerunku z całą rodzina. W ostatnim dniu rorat przynieśli zapełnione plansze przymocowane do żaglówek specjalnie na ten czas sklejonych. Najwytrwalsi zostali nagrodzeni przez księdza proboszcza Tomasza Flajszera małymi modlitewnikami i świątecznymi ozdobami oraz słodyczami. Na koniec kapłan wszystkim podziękował i udzielił duszpasterskiego błogosławieństwa.