Ogłoszenia duszpasterskie na Niedziele Palmową Męki Pańskiej 5.04.2020r.

1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa przypomina triumfalny wjazd Chrystusa do Jerozolimy i rozpoczyna Wielki Tydzień. Podczas liturgii uroczyście czytany jest opis Męki Pańskiej. Błogosławienie palm na początku każdej Mszy Św. Ze względu na epidemię nie ma święcenia palm, procesji z palmami i konkursu na najładniejszą, własnoręcznie wykonaną palmę.

2. W Wielką Środę Msza Św. z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00.

3. W Wielkim Tygodniu będziemy bardzo skromnie (tylko do 5 osób) przeżywać w naszym kościele święte Triduum Paschalne. Liturgia W. Czwartku i W. Piątku o godz. 19:00, a Liturgia W. Soboty o godz. 20:00. Adoracja Najświętszego Sakramentu tylko w Wielką Sobotę. W tym czasie w świątyni nie może przebywać jednocześnie więcej niż 5 osób. Zachęcam wszystkich parafian do uczestnictwa i jak najlepszego przeżycia Triduum, pomimo zaistniałej sytuacji. Celebracje Triduum będą transmitowane przez Diecezjalną Telewizję Dom Józefa i Diecezjalne Radio Rodzina (godz. 18:30). W celu lepszego przeżycia modlitwy w domach podczas Wielkiego Tygodnia i Niedziel Wielkanocnych na stronach internetowych mediów diecezjalnych będą udostępniane pomoce duszpasterskie (filmy, katechezy, nagrania, rozważania Słowa Bożego Wielkiego Tygodnia i Świąt Wielkanocnych, inne teksty). Okazja do Spowiedzi wielkopostnej przez cały Wielki Tydzień przed i po Mszy Św.. Mieszkańców ulic Raszkowskiej i Strażackiej proszę o przygotowanie dekoracji Grobu Pańskiego, a Służbę Liturgiczną i Radę Duszpasterską proszę o przygotowanie Ciemnicy.

4. W Wielki Czwartek Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 19:00. Po Mszy Św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy Przechowania, czyli tzw. „Ciemnicy”.

5. W Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19:00. Po Liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. W Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły.

6. W Wielką Sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8:00 do 20:00. Druhów Strażaków proszę o wartę honorową przy Bożym Grobie. Plan Adoracji w Wielką Sobotę znajdziemy w gablocie parafialnej, na tablicy ogłoszeń w kościele i na internetowej stronie parafialnej: parafia.lakociny.pl. Według zarządzenia Biskupa Kaliskiego w parafii nie organizujemy poświecenia pokarmów na stół wielkanocny. W tym roku tzw. „święconka” ma mieć charakter liturgii domowej. Przed śniadaniem niedzielnym błogosławieństwo wypowiada ojciec, matka lub inna dorosła wierząca osoba – tekst błogosławieństwa będzie dostępny na stronie parafii. Wzorem lat ubiegłych możemy podzielić się darami z Siostrami Klaryskami z Ostrowa Wlkp. Zbiórka darów do przygotowanych pojemników przy drzwiach wyjściowych kościoła w Wielką Sobotę. Szczegóły w specjalnym ogłoszeniu na stronie parafii. Wigilię Paschalną rozpoczniemy o godz. 20:00. Na Liturgię przynosimy świece.

7. Za tydzień Niedziela Wielkanocna – Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Msza Rezurekcyjna bez procesji w poranek wielkanocny o godz. 6:00. W tym dniu druga Msza Św. o godz. 11:00. W pierwszy i drugi dzień Świąt ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby naszej Parafii. W drugi dzień Świąt Wielkanocnych Msze św. w porządku niedzielnym. W Poniedziałek Wielkanocny ofiary składane do puszek będą przeznaczone na KUL i kształcenie kleryków w WSD.

8. Dziękuję wszystkim, którzy już złożyli Daninę Diecezjalną i Parafialną. W Wielkim Tygodniu można jeszcze składać ofiary na Daninę Diecezjalną i Parafialną. Koperty wyłożone są na parapetach przy drzwiach wyjściowych. Również można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Na ten cel w kościele przygotowane są skarbony: przy starym konfesjonale i przy chrzcielnicy. W Wielkim Tygodniu można też złożyć ofiarę na Jałmużnę Postną do skarbony przy figurze Św. Antoniego.

9. Msze Św. w tygodniu: od poniedziałku do środy o g. 18:00, w czwartek i piątek o g. 19:00, w sobotę o g. 20:00. W Niedzielę Wielkanocną o g. 6:00 i 11:00, w drugi dzień świąt o g. 9:00 i 11:00.

10. Biuro parafialne czynne w poniedziałek, wtorek i środę pół godz. po Mszy św.

11. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: aktualny nr Opiekuna i Mały Gość Niedzielny; nie ma nowych: Przewodnika Katolickiego i Gościa Niedzielnego.

12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli i całego Wielkiego Tygodnia, a Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia – niezliczonych łask Bożych oraz opieki Maryi Matki Kościoła i św. Józefa – Szczęść Boże!

Marcin Herbik, kawaler, zam. Sulisław

Joanna Jurek, panna, parafia tutejsza

Zap. II

Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy narzeczonymi zobowiązany jest w sumieniu powiadomić miejscowego duszpasterza