Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Chrztu Pańskiego 10.01.2021 r.

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia i rozpoczyna Okres Zwykły. Chociaż kończy się już czas Bożonarodzeniowy, to jednak tradycyjnie podczas liturgii nadal śpiewamy kolędy do 2 lutego.

2. Podejmujemy apel Ks. Biskupa Administratora naszej diecezji, aby w tym roku zamiast tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich, zaprosić Parafian do kościoła na Msze święte w intencji mieszkańców poszczególnych ulic. Dlatego serdecznie Was zapraszam – według wyznaczonego porządku – w dni powszednie na godz. 19.00. Będę składał Bogu Msze dziękczynno – błagalne w Waszych intencjach. Zapraszam, aby przedstawiciel rodziny był obecny na wyznaczonej Mszy kolędowej; aby przyniósł ze sobą z domu krzyż do poświęcenia. Po Mszy św. otrzyma poświęconą kredę do oznaczenia drzwi domu/mieszkania a także poświęconą wodę dla pokropienia domu/mieszkania.

3. W środę po Mszy św. nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

4. Dzisiaj druga niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby naszej Parafii. Bóg zapłać za ofiary złożone do puszek na misje i pomoc polskim misjonarzom.

5. Za tydzień 17 stycznia po Mszy św. o godz. 11 swoje spotkanie będzie miała młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

6. Ks. Bp Administrator Grzegorz Ryś sprawujący w naszej diecezji tymczasową władzę biskupią udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa w Mszach niedzielnych i świątecznych do niedzieli 17 stycznia włącznie. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej i w uroczystości we wskazanym czasie nie jest grzechem. Można z niej skorzystać jeżeli obawiamy się o swoje zdrowie i życie.

7. Msze Św. w tygodniu: od poniedziałku do piątku o 18.00; w sobotę o 17.00 i 18.00; w niedzielę o 9.00 i 11.00. Okazja do spowiedzi świętej 15 min. przed każdą Mszą świętą.

Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku bezpośrednio po wieczornej Mszy św. Można zamawiać intencje mszalne na ten rok.

8. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: nowy nr Gościa Niedzielnego i nowy nr Przewodnika Katolickiego oraz nowy nr Małego Gościa Niedzielnego.

9. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i wielu łask Bożych na cały tydzień. Szczęść Boże.