Ogłoszenia duszpasterskie na XV Niedziele Zwykłą - 14.07.2019 r.

1. W dniu dzisiejszym – w drugą niedzielę miesiąca – tradycyjnie ofiary składane na tacę (tzw. „cicha składka”) są przeznaczone na potrzeby naszej Parafii. Bardzo dziękuję wszystkim za złożone tydzień temu ofiary na potrzeby naszej Diecezji. Za każdy dar serca wszystkim Ofiarodawcom składam serdeczne „Bóg zapłać”. Dziękuję również Matkom Różańcowym II i III Róży za przystrojenie figury Matki Bożej Fatimskiej i poniesienie jej w procesji w sobotę – 13 lipca podczas Nabożeństwa Fatimskiego. Serdecznie dziękuję również P. Kościelnemu, P. Sołtysowi, P. Jarosławowi Hałas i P. Tomaszowi Minta za wysprzątanie i uporządkowanie pomieszczeń gospodarczych przy boisku. „Bóg zapłać”!

2. We wtorek 16 lipca wspominamy w Kościele Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel, nazywaną też Matką Bożą Szkaplerzną; na Mszę św. o g. 18:00 dzieci I – Komunijne przyniosą swoje szkaplerze-medaliki do poświęcenia z okazji święta Matki Bożej Szkaplerznej, a rodzice zawierzą swoje dzieci opiece Matki Bożej.

3. W środę Msza Św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o g. 18:00.

4. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się 20. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „Ochrzczeni i posłani niesiemy Chrystusa”, inicjowany przez MIVA Polska. Dlatego za tydzień - 21 lipca w naszej Parafii zostanie przeprowadzona Akcja Św. Krzysztof – podaruj 1 gr za 1 km na środki transportu dla polskich misjonarzy jako podziękowanie za szczęśliwe podróże. Msza św. o św. Krzysztofie – patronie kierowców i podróżujących o godz. 9:00; święcenie pojazdów po Mszach św. Przy tej okazji zachęcam wszystkich (nie tylko kierowców) do złożenia ofiar na pojazdy misyjne dla naszych misjonarzy.

5. Msze Św. w tygodniu: od poniedziałku do piątku o g. 18:00, w sobotę o g. 19:00. W Niedzielę o g. 9:00 i 11:00. W tygodniu można rezerwować Msze św. na ten rok.

6. Biuro parafialne czynne w środę i sobotę pół godz. po Mszy św.

7. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: nowy nr Opiekuna, Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny i aktualny wakacyjny Mały Gość Niedzielny.

8. Trwają wakacje i urlopy. Pamiętajmy o obowiązku Mszy św. niedzielnej i przypominajmy o tym szczególnie dzieciom i młodzieży. Wszystkim przebywającym na urlopach i wakacjach życzę miłego i bezpiecznego wypoczynku, Parafianom i Gościom – błogosławionej Niedzieli, a Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia – obfitych łask Bożych i opieki Maryi Matki Kościoła – Szczęść Boże!

Ks. Marek Chudzia