Ogłoszenia duszpasterskie na Niedziele Najświętszej Trójcy - 4.06.2023 r. Z

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Najświętszej Trójcy. Po Mszy św. będzie można złożyć ofiarę do puszki przeznaczoną na budujące się kościoły w diecezji kaliskiej. Za tydzień przypada druga niedziela miesiąca. Wasze ofiary będą przeznaczone na potrzeby naszej parafii.


2. Bardzo dziękuję Asyście, Panu Organiście Pawłowi, Panu Kościelnemu Jackowi, Ministrantom, Druhom Strażakom z OSP, Zespołowi „Łąkocanie” i Chórowi z parafii w Gorzycach, grupom modlitewnym i duszpasterskim, dzieciom I – Komunijnym, dziewczynkom sypiącym kwiaty, osobom niosącym figury, obrazy, poduszki, sztandary, chorągwie, feretrony, wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości I Komunii św. i parafialnego Odpustu. Dziękuję również rodzicom dzieci z klasy II za wykonaną pracę wokół kościoła i w kościele. Bóg zapłać.


3. W czwartek 8 czerwca będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu we Mszy św. i procesji publicznie wyznamy wiarę w ukrytego w Najświętszym Sakramencie Jezusa Chrystusa. Msze św. o godz. 8.00 i po procesji ok. godziny 10.00. W procesji z Jezusem Eucharystycznym do czterech ołtarzy ulicami naszej parafii wyruszymy po Mszy św. o godz. 8.00. Proszę o przygotowanie ołtarzy (według podanego planu), udekorowanie domów i posesji (każda rodzina dekoruje posesję we własnym zakresie).

W Boże Ciało procesja przejdzie ulicami: Kościelną, Łąkową, Szkolną i Raszkowską. Na tej trasie przygotujemy 4 ołtarze:

I OŁTARZ przy wjeździe do posesji państwa Hubertów i Krawców (odpowiedzialna Pani Teresa Hubert).

II OŁTARZ przy Krzyżu (odpowiedzialna Pani Kazimiera Mleko).

III OŁTARZ przy sklepie Państwa Junyszków (mieszkańcy ulicy Krotoszyńskiej od lasu do ulicy Ostrowskiej).

IV OŁTARZ przy kapliczce św. Floriana – Koło Gospodyń Wiejskich.

Na Procesję Eucharystyczną zapraszam wszystkich parafian i gości oraz całą asystę, ministrantów, Druhów Strażaków OSP, grupy modlitewne i duszpasterskie, dzieci I-Komunijne, dziewczynki sypiące kwiaty, osoby niosące figury, obrazy, poduszki, sztandary, chorągwie. Procesje Eucharystyczne będą się odbywały codziennie po Mszy św. wieczornej przez całą Oktawę Bożego Ciała.


4. W zakrystii można nabyć nowy numer Opiekuna.


5. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i wielu łask Bożych na cały tydzień. Szczęść Boże.

Adrianna Stolarek, stanu wolnego, wyz. rz.-kat., zam. Par. p.w. NMP Matki Kościoła w Łąkocinach,

Bartosz Drobina, stanu wolnego, wyz. rz.-kat., zam. Par. p.w. Ducha Świętego w Ostrowie Wielkopolskim.

Zapowiedź III

Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy narzeczonymi zobowiązany jest w sumieniu powiadomić miejscowego duszpasterza.

 

Ks. Tomasz Flajszer