XXXII Światowy Dzień chorego w naszej parafii obchodziliśmy w sobotę przed świętem Matki Bożej z Lourdes. Wszyscy chorzy, niepełnosprawni, starsi i samotni w miarę możliwości przybyli z opiekunami na poranną msze świętą. Przed liturgią przystąpili do sakramentu pojednania. W homilii ks. proboszcz Tomasz Flajszer ukazał role cierpienia w życiu Kościoła. Modlitwa ludzi cierpiących za kościół święty jest bardzo skuteczna we współczesnym świecie pełnym zagrożeń. Po homilii uczestnicy uroczystości przyjęli sakrament chorych i przystąpili do komunii świętej. Na zakończenie celebrans modlił się za chorych i niepełnosprawnych, wszystkim udzielił duszpasterskiego błogosławieństwa. Kapłan złożył zebranym życzenia zdrowia i wytrwałości w pokonywaniu chorób. Według tegorocznego hasła Światowego Dnia Chorego „ Nie jest dobrze by człowiek był sam” zaprosił zebranych na Agapę na sale wiejską. Poczęstunek przygotował pan radny z pomocą władz samorządowych i pań z KGW. Uroczystość uświetnili śpiewem zespół Łąkocanie, tańcem młodzież szkolna oraz koncertem solistka Lilianna Giernalczyk. Do wspólnego posiłku zasiedli chorzy razem ze swoimi opiekunami, ważne dla nich było spotkanie się przy stole ze znajomymi, ciekawe dyskusje i bycie razem. Życzenia złożyli zebranym pan radny Zenon Janas w imieniu wójta Piotra Kuroszczyka i swoim własnym, pan wójt Antoni Hadryś, pan Roman Paholczyk wicestarosta powiatu ostrowskiego, pani dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Danuta Walisiak, przewodnicząca KGW Honorata Marczak, w imieniu całej rady duszpasterskiej Teresa Minta. Pan radny podziękował przybyłym na uroczystość pielęgniarkom, pani Sławce Hasińskiej i pani Alinie Włosik, obdarował je kwiatami i słodkimi podarunkami. Złożył także życzenia urodzinowe: panu wójtowi Piotrowi Kuroszczykowi oraz panu wójtowi Antoniemu Hadrysiowi oraz długoletniemu sołtysowi naszej wsi Zygmuntowi Lisowi. Wszystkim wręczył kwiaty i upominki podziękował tez panu Romanowi Paholczykowi za pomoc powiatu w odnowieniu cokołu kapliczki na ulicy Raszkowskiej i chodnika do niej prowadzącego. Po części oficjalnej zebrani zasiedli do obiadu i poczęstowali się smacznym tortem, który ufundował pan Piotr Walkowski. Chorzy czuli się szczęśliwi, a na ich twarzach zawitał uśmiech. Parafianom korzy nie mogli przybyć na uroczystość dostarczyliśmy do domu życzenia ze słodkim poczęstunkiem.