Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedziele Wielkanocną - 22.05.2022 r.

1. Dzisiaj obchodzimy VI Niedzielę Wielkanocną. Natomiast za tydzień przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Taca będzie wtedy przeznaczona na kształcenie kleryków Diecezji Kaliskiej.

2. Za tydzień 29 maja w niedzielę zapraszam na nabożeństwo majowe do kapliczki na ulicy Strażackiej na godzinę 15.00.

3. W tym tygodniu przypadają Dni modlitw o urodzaje – w poniedziałek, wtorek i środę. Procesje błagalne do krzyża misyjnego o błogosławieństwo w pracy na roli i o urodzaje o godz. 17.00, a następnie Msza św. o godz. 17.30, później o godz. 18.00.

4. W czwartek 26 maja obchodzimy Dzień Matki.

5. Ks. Leszek Wojtasik zaprasza na pielgrzymki samolotowe do Rzymu we wrześniu oraz do Ziemi Świętej w Listopadzie, a także pielgrzymkę do Pragi 18 czerwca. Szczegółowe informacje na temat tych wyjazdów można zabrać przy wyjściu z kościoła.

6. W Domu Księży Emerytów w Ostrowie Wlkp. jest możliwość zamówienia intencji mszalnych, Mszy św. Gregoriańskich za zmarłych. Szczegółowe informacje na kartkach przy wyjściu z kościoła.

7. Nasza parafialna pielgrzymka do Częstochowy została przełożona na inny termin. Odbędzie się w sobotę 3 września. Informacje i zapisy u Pani Karoliny Pietraszewskiej.

8. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę 25 czerwca w sobotę do Lichenia. Zapisy u Pana Radnego Zenona Janasa.

9. Dziękuję Panu Radnemu Zenonowi Janasowi za wykoszenie alejek na cmentarzu.

10. Organizowany jest zjazd absolwentów z okazji 65-lecia Szkoły Rolniczej w Marszewie w dniu 28 maja 2022 roku. Szczegóły są zawarte na plakacie na tablicy ogłoszeń.

11. W dniach 27-28 maja odbędzie się 8 edycja „Festiwalu Tratwa” w Pleszewie. Zapraszamy  młodzież do uczestnictwa w tym wydarzeniu przez wspólne warsztaty, spotkania, modlitwę i koncerty. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń.

12. Na tablicy ogłoszeń można zapoznać się także z komunikatem Biskupa Kaliskiego dot. święceń i jubileuszy kapłańskich oraz zachęty do modlitwy o powołania.

13. Można jeszcze składać ofiary na daninę diecezjalną i parafialną.

14. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

15. Zwracam się z prośbą do osób, które będą sprzątały kościół w sobotę aby także przy tej okazji podlać kwiaty wokół kościoła.

16. Można nadal składać ofiarę u Pana kościelnego Jacka w wysokości 20 zł na rok (obecnie za rok 2022) od każdego grobu na naszym cmentarzu parafialnym (za wyjątkiem grobów małych dzieci). Jest ona przeznaczona na opłacenie rachunków za wywóz śmieci z cmentarza.

17. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: nowy numer Opiekuna; nowy nr Gościa Niedzielnego i nowy nr Przewodnika Katolickiego oraz nowy nr Małego Gościa Niedzielnego.

18. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i wielu łask Bożych na cały tydzień. Szczęść Boże.

Mateusz Binek, stanu wolnego, wyz. rz.-kat., zam. Par. p.w. św. Antoniego Padewskiego i św. Jadwigi Śląskiej w Granowcu,

Małgorzata Stach, stanu wolnego, wyz. rz.-kat., zam. Par. p.w. NMP Matki Kościoła w Łąkocinach.

Zapowiedź II

Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy narzeczonymi zobowiązany jest w sumieniu powiadomić miejscowego duszpasterza.