6 grudnia dzieci bardzo licznie przybyły na Roraty, aby spotkać w kościele Św. Mikołaja. Na ten dzień dzieci czekają cały rok bo wiedzą, że ten święty biskup roznosi prezenty. Św. Mikołaj działał w IV wieku i był wzorem dobroci, miłosierdzia i troski o bliźnich. Po zakończeniu liturgii przy śpiewie hymnu „Św. Mikołaju patronie nasz” przybył do świątyni ten oczekiwany biskup przy dźwiękach dzwonka. Pomocą służyli mu przedstawiciele OSP i KGW, którzy wnieśli worki z prezentami. Tego niezwykłego gościa powitał ks. proboszcz Tomasz Flajszer i zaprosił do rozmowy z dziećmi. Ks. proboszcz pochwalił dzieci, które w 100% uczestniczą w katechezie i chętnie chodzą do kościoła. Św. Mikołaj w rozmowie z dziećmi pytał zebranych czy są zadowolone z jego przybycia do naszej parafii. Najpierw do Świętego Mikołaja przystąpiły dzieci najmłodsze. Wszystkie chciały dotknąć jego dzwonka i przytulic się do jego długiej brody. Z radością siadały na kolanach i odbierały słodkie prezenty. Starsza młodzież przygotowująca się do bierzmowania pochwaliła się przed Św. Mikołajem swoimi osiągnieciami w nauce i zajęciach dodatkowych. Wszyscy zebrani otrzymali paczki, a rodzice i opiekunowie zostali obdarowania przez Św. Mikołaja świątecznymi czekoladami. Na zakończenie ks. proboszcz podziękował Św. Mikołajowi i zaprosił go za rok do naszej świątyni.

Ks. proboszcz i Rada Duszpasterska serdecznie dziękują organizacją społecznym i parafianom, którzy pomogli sfinansować zakup paczek dla dzieci: OSP Łąkociny, KGW, pan radny Zenon Janas, pan Ireneusz Garncarz, pan organista Paweł Ulichnowski, pani Elżbieta Kaźmierczak, pan kościelny Jacek Kułek, pan Łukasz Junyszek wraz ze swoją rodziną.