W okresie bożonarodzeniowym wszyscy z radością śpiewamy kolędy i pastorałki. Spotkania z kolędą w kościele przy żłóbku czy w naszych domach są wspaniałym przeżyciem dla parafian. 21 stycznia zespół śpiewaczy „Łąkocanie” uświetnił śpiewem kolęd i pastorałek msze świętą. Po liturgii przedstawił krótki koncert kolęd, za który słuchacze nagrodzili ich oklaskami. Tradycją jest śpiew kolęd przy żłobku w wykonaniu najmłodszych dzieci i ich rodziców razem ze śpiewającym aniołkiem ku radości najmłodszych kolędników.  Okres bożonarodzeniowy to czas odwiedzin duszpasterskich. To kapłan wybrany przez Chrystusa przynosi do domu duszpasterskie błogosławieństwo dla wszystkich domowników. Kolęda jest wzniosłym przeżyciem dla wszystkich wierzących bo to Chrystus odwiedza nasze domy w posłannictwie kapłana. Pan Jezus z wysokości krzyża, który znajduje się na każdym kolędowym stole, towarzyszy naszym wspólnym modlitwą z duszpasterzem i śpiewie kolęd. W tym świątecznym czasie spotykamy się w naszych domach z rodziną, przyjaciółmi i sąsiadami na śpiewaniu kolęd. Przy pięknie przybranej choince i ustrojonym żłobku unosi się śpiew kolęd i pastorałek „pod niebo empirejskie” często połączone z muzykowaniem. Pan Jezus sam w ewangelii zachęca nas do bycia razem i wspólnej modlitwy, również śpiewem „Gdzie dwóch albo trzech gromadzi się w Moje imię, tam jestem pośród nich”. Dzięki spotkaniom z kolędą umacniamy naszą wiarę i podtrzymujemy nasze tradycje.