3 czerwca po raz pierwszy do nasze parafii w Łąkocinach przybył ks. biskup Damian Bryl, aby udzielić sakramentu bierzmowania. Ks. biskupa w imieniu rodziców i kandydatów powitali państwo Elżbieta i Łukasz Junyszkowie. Oni także prosili Jego Ekscelencje o udzielenie Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej. W homilii ks. biskup zwrócił się do młodzieży z pięknym przesłaniem, aby zaprosili pana Jezusa do swojego dorosłego życia, a Duch Święty który przybywa w sakramencie bierzmowania umocni ich wiarę i będzie ich prowadził w dorosłym życiu. Na zakończenie uroczystości nastąpiło niecodzienne wydarzenie ks. Biskup Damian Bryl uhonorował pierścieniem Św. Józefa pana Sylwestra Kułka, naszego długoletniego kościelnego. Pan Kułek pomimo swojego słabego zdrowia codziennie pełni służbę liturgicznym przy ołtarzu, zawsze pomaga kapłanowi, dobrze układa się też jego współpraca z ministrantami a także służy dobrą radą. Należy do Rady Duszpasterskiej, bractwa Świętego Józefa i Różańca Świętego. Ks. biskup docenił jego prace dla dobra parafii NMP Matki Kościoła i obdarzył go tym wyjątkowym odznaczeniem. Dla parafian było to niespodziewane i radosne wydarzenie po raz pierwszy od powołania parafii, 44 lata temu. Dziękujemy Jego Ekscelencji ks. biskupowi Damianowi Brylowi i naszemu księdzu proboszczowi Tomaszowi Flajszerowi za to wyróżnienie, a panu Kułkowi Serdecznie Gratulujemy.