Ogłoszenia duszpasterskie na XXIII Niedziele Zwykłą - 10.09.2023r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. Dzisiaj przypada 23 niedziela zwykła. Jest to druga niedziela miesiąca. Wasze ofiary są przeznaczone na potrzeby naszej parafii. Za tydzień odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na uczelnie katolickie.


2. W czwartek 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża świętego. Msza św. o godz. 18.00. Na Mszę św. o godz. 18.00 wejdziemy procesyjnie od krzyża misyjnego przy kościele.


3. W niedzielę 17 września odbędzie się Diecezjalna pielgrzymka na Górę Krzyża Jubileuszowego koło Ostrzeszowa. Jeżeli ktoś z parafian chciałby się wybrać, to szczegółowy plan jest wywieszony w gablotach.


4. W środę 13 września po Mszy świętej o godzinie 18.00 zapraszam na Nabożeństwo Fatimskie. O przystrojenie figury Matki Bożej Fatimskiej i poniesienie jej w procesji proszę Różę Męską. Zachęcam do wspólnej modlitwy.


5. Dzisiaj w Jankowie Zaleśnym odbędzie się odpust ku czci Matki Bożej. Z parafii w Wierzbnie wyruszy pielgrzymka o godz. 9.15. Tradycyjnie jak co roku można się do niej dołączyć.


6. W piątek 15 września z parafii wybieramy się na pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 6.15.


7. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 na spotkanie organizacyjne zapraszam rodziców i dzieci przygotowujące się w tym roku do przyjęcia I Komunii św..


8. W zakrystii można nabyć nowy numer Opiekuna.


9. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.


10. Można nadal składać ofiarę u Pana kościelnego Jacka w wysokości 20 zł na rok (obecnie za rok 2023) od każdego grobu na naszym cmentarzu parafialnym (za wyjątkiem grobów małych dzieci). Jest ona przeznaczona na opłacenie rachunków za wywóz śmieci z cmentarza.


11. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i wielu łask Bożych na cały tydzień. Szczęść Boże.

Ks. Tomasz Flajszer