Ogłoszenia duszpasterskie na XXVI Niedziele Zwykłą - 25.09.2022 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. Przeżywamy 26 niedzielę zwykłą. Bóg zapłać za Wasze ofiary złożone tydzień temu do puszki przeznaczone na uczelnie katolickie.


2. W sobotę 1 października rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, które będą odprawiane przez cały miesiąc: w dni powszednie o godz. 17.30 przed Mszą Św., a w sobotę i niedzielę dziesiątka różańca po każdej Mszy św. Dzieci, które będą przychodzić na różaniec otrzymają specjalne plansze różańcowe, do których przez cały październik będą zbierać naklejki. Wszystkich czcicieli Matki Bożej Różańcowej zapraszam do wspólnej modlitwy.


3. Za tydzień 2 października na spotkanie organizacyjne po Mszy świętej o godz. 11.00 zapraszam rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej. Dla tych dzieci po Mszy świętej zostaną poświęcone różańce.


4. W tym tygodniu przeżywamy I sobotę miesiąca. Odwiedziny chorych w tym dniu od godz. 9.00.


5. Dziękuję tym wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do przygotowania wizytacji naszej parafii przez Ks. Biskupa Łukasza Buzuna. Za trud, pracę, zaangażowanie niech Dobry Bóg Wam wynagrodzi.


6. Bóg zapłać osobom, które ofiarowały płody rolne jako dar dla Sióstr klauzurowych w Ostrowie Wlkp. W sobotę 24 września zawieźliśmy je do Ostrowa. Dziękuję Panu Janowi Krysiakowi za okazaną pomoc i czas. Siostry były bardzo wdzięczne i także zapewniały o modlitwie za wszystkich ofiarodawców.


7. W zakrystii można nabyć nowy numer Opiekuna i można zamówić także kremówki z okazji zbliżającego się Dnia Papieskiego.


8. W czwartek 29 września obchodzimy święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.


9. W środę po Mszy św. nowenna do MB Nieustającej Pomocy.


10. W piątek 30 września o godz. 18.00 w nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego i podczas Mszy św. będziemy polecać Panu Bogu zmarłych w ostatnim czasie. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy za naszych drogich zmarłych.


11. Można nadal składać ofiarę u Pana kościelnego Jacka w wysokości 20 zł na rok (obecnie za rok 2022) od każdego grobu na naszym cmentarzu parafialnym (za wyjątkiem grobów małych dzieci). Jest ona przeznaczona na opłacenie rachunków za wywóz śmieci z cmentarza.


12. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i wielu łask Bożych na cały tydzień. Szczęść Boże.

Ks. Tomasz Flajszer