Ogłoszenia duszpasterskie na XX Niedziele Zwykłą - 14.08.2022 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. Przeżywamy XX niedzielę zwykłą. Dzisiaj przypada druga niedziela miesiąca. Składka na inwestycje w naszej parafii zbierana będzie jutro, w poniedziałek w Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze święte w tym dniu tak jak w niedzielę o godz. 9.00 i 11.00. Po każdej Mszy świętej będzie błogosławieństwo przyniesionych przez Was zbóż, owoców ziół i kwiatów.


2. Dziękuję V Róży Różańcowej za przystrojenie figury Matki Bożej Fatimskiej i poniesienie jej w procesji w sobotę 13 sierpnia.


3. We wtorek 16 sierpnia o godz. 18.00 w nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego i podczas Mszy świętej będziemy polecać Panu Bogu zmarłych w ostatnim czasie. Zapraszam do wspólnej modlitwy za naszych drogich zmarłych.


4. Nasza parafialna pielgrzymka do Częstochowy odbędzie się w sobotę 3 września. Koszt wynosi 45 złotych. Informacje i zapisy u Pani Karoliny Pietraszewskiej.


5. W środę po Mszy św. o godz. 18 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.


6. Ks. Leszek Wojtasik zaprasza na pielgrzymki samolotowe do Rzymu we wrześniu, do Ziemi Świętej w listopadzie. Szczegółowe informacje na temat tych wyjazdów można zabrać przy wyjściu z kościoła.


7. W zakrystii można nabyć nowy numer Opiekuna.


8. Można nadal składać ofiarę u Pana kościelnego Jacka w wysokości 20 zł na rok (obecnie za rok 2022) od każdego grobu na naszym cmentarzu parafialnym (za wyjątkiem grobów małych dzieci). Jest ona przeznaczona na opłacenie rachunków za wywóz śmieci z cmentarza.


9. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i wielu łask Bożych na cały tydzień. Szczęść Boże.

Ks. Tomasz Flajszer