Ogłoszenia duszpasterskie na XIII Niedziele Zwykłą - 26.06.2022 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. Dzisiaj przeżywamy 13 niedzielę zwykłą.


2. W środę 29 czerwca obchodzimy Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Taca w tym dniu przeznaczona jest na Świętopietrze.


3. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. W I Piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00, Msze św. o godz. 17.30 i 18.00.


4. W I Sobotę odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00..


5. Bardzo dziękuję całej Asyście, Panu Organiście, Panu Kościelnemu, ministrantom, grupom modlitewnym i duszpasterskim, dziewczynkom sypiącym kwiaty, dzieciom I-Komunijnym, osobom niosącym sztandary, feretrony, chorągwie, figury i obrazy, Druhom Strażakom OSP za asystę, niesienie baldachimu i wszystkim za udział w Procesjach Eucharystycznych, przygotowanie Oktawy Bożego Ciała i Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dziękuję III Róży Matek Różańcowych, rodzicom dzieci I Komunijnych, młodzieży i ministrantom, rolnikom i Bractwu św. Józefa za przygotowanie pięknych ołtarzy na zakończenie Oktawy Bożego Ciała.


6. Dziękuję Panu Naczelnikowi Michałowi Garbaczowi, Panu Rafałowi Mincie i Panu Jakubowi Sikorze za pomoc w złożeniu opału do piwnicy kościoła.


7. Ks. Leszek Wojtasik zaprasza na pielgrzymki samolotowe do Rzymu we wrześniu, do Ziemi Świętej w listopadzie, w lipcu do Trójmiasta: Gdańsk, Gdynia, Sopot i do Warszawy, w sierpniu do Berlina. Szczegółowe informacje na temat tych wyjazdów można zabrać przy wyjściu z kościoła.


8. W Domu Księży Emerytów w Ostrowie Wlkp. jest możliwość zamówienia intencji mszalnych, Mszy św. Gregoriańskich za zmarłych. Szczegółowe informacje na kartkach przy wyjściu z kościoła.


9. Dziękuję Panu Radnemu Zenonowi Janasowi za przygotowanie od początku do końca naszej parafialnej pielgrzymki do Lichenia i tym wszystkim, którzy podjęli trud i wzięli w niej udział.


10. Nasza parafialna pielgrzymka do Częstochowy została przełożona na inny termin. Odbędzie się w sobotę 3 września. Informacje i zapisy u Pani Karoliny Pietraszewskiej.


11. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.


12. Zwracam się z prośbą do osób, które będą sprzątały kościół w sobotę aby także przy tej okazji podlać kwiaty wokół kościoła.


13. Można nadal składać ofiarę u Pana kościelnego Jacka w wysokości 20 zł na rok (obecnie za rok 2022) od każdego grobu na naszym cmentarzu parafialnym (za wyjątkiem grobów małych dzieci). Jest ona przeznaczona na opłacenie rachunków za wywóz śmieci z cmentarza.


14. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: nowy nr Gościa Niedzielnego i nowy nr Przewodnika Katolickiego oraz nowy nr Małego Gościa Niedzielnego.


15. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i wielu łask Bożych na cały tydzień. Szczęść Boże.

Ks. Tomasz Flajszer