Ogłoszenia duszpasterskie na XII Niedziele Zwykłą - 19.06.2022 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. Dzisiaj przeżywamy 12 niedzielę zwykłą. Bóg zapłać za Wasze ofiary złożone tydzień temu na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii.


2. W czwartek 23 czerwca będziemy obchodzić uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, a także w tym dniu przypada Dzień Ojca. Natomiast w piątek 24 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 18.00 udamy się z procesją do groty Najświętszego Serca Pana Jezusa. Ze względu na Uroczystość nie ma dnia postnego.


3. Również w piątek 24.06 o godz. 18.00 w nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego i podczas Mszy świętej będziemy polecać Panu Bogu zmarłych w ostatnim czasie. Zapraszam do wspólnej modlitwy za naszych drogich zmarłych.


4. Bardzo dziękuję całej Asyście, Panu Organiście, Panu Kościelnemu, ministrantom, grupom modlitewnym i duszpasterskim, dziewczynkom sypiącym kwiaty, dzieciom I-Komunijnym, osobom niosącym sztandary, feretrony, chorągwie, figury i obrazy, Druhom Strażakom OSP za asystę, niesienie baldachimu i zabezpieczenie trasy, wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości Bożego Ciała. Dziękuję tym wszystkim osobom, które przygotowały piękne ołtarze. Dziękuję osobom odpowiedzialnym: Pani Teresie Hubert, Pani Kazimierze Mleko, Pani Zofii Świątkowskiej, Panu Naczelnikowi Michałowi Garbaczowi i Druhnie Karolinie Marczak. Dziękuję tym, którzy udekorowali swoje posesje i mieszkania symbolami wiary. Jednocześnie zapraszam do wspólnej modlitwy i udziału w Oktawie Bożego Ciała. Procesje Eucharystyczne będą się odbywały codziennie po Mszy świętej wieczornej do czwartku włącznie.


5. W czwartek 23 czerwca zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Msza święta i procesja do czterech ołtarzy o godz. 18.00. Proszę o przygotowanie ołtarzy wokół kościoła: I OŁTARZ (przy pomniku św. Jana Pawła II) – III Róża Matek Różańcowych. II OŁTARZ (przy krzyżu misyjnym) – dzieci I Komunijne z rodzicami. III OŁTARZ (przy grocie NSPJ) – młodzież i ministranci. IV OŁTARZ – rolnicy i Bractwo św. Józefa. Na procesję zapraszam wszystkich Parafian podobnie jak w Boże Ciało. Po procesji błogosławieństwo wianków, kwiatów, zbóż i ziół.


6. Dziękuję Panu Naczelnikowi Michałowi Garbaczowi za przycięcie drzew wokół kościoła.


7. W piątek 24 czerwca o godz. 8.00 odbędzie się Msza św. z okazji zakończenia roku szkolnego.


8. Za tydzień 25 czerwca odbędzie się nasza parafialna pielgrzymka do Lichenia. Wyjazd o godz. 7.00 z parkingu kościoła.


9. Ks. Leszek Wojtasik zaprasza na pielgrzymki samolotowe do Rzymu we wrześniu oraz do Ziemi Świętej w listopadzie. Szczegółowe informacje na temat tych wyjazdów można zabrać przy wyjściu z kościoła.


10. W Domu Księży Emerytów w Ostrowie Wlkp. jest możliwość zamówienia intencji mszalnych, Mszy św. Gregoriańskich za zmarłych. Szczegółowe informacje na kartkach przy wyjściu z kościoła.


11. Nasza parafialna pielgrzymka do Częstochowy została przełożona na inny termin. Odbędzie się w sobotę 3 września. Informacje i zapisy u Pani Karoliny Pietraszewskiej.


12. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.


13. Zwracam się z prośbą do osób, które będą sprzątały kościół w sobotę aby także przy tej okazji podlać kwiaty wokół kościoła.


14. Można nadal składać ofiarę u Pana kościelnego Jacka w wysokości 20 zł na rok (obecnie za rok 2022) od każdego grobu na naszym cmentarzu parafialnym (za wyjątkiem grobów małych dzieci). Jest ona przeznaczona na opłacenie rachunków za wywóz śmieci z cmentarza.


15. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: nowy numer Opiekuna, nowy nr Gościa Niedzielnego i nowy nr Przewodnika Katolickiego oraz nowy nr Małego Gościa Niedzielnego.


13. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i wielu łask Bożych na cały tydzień. Szczęść Boże.

Ks. Tomasz Flajszer