Ogłoszenia duszpasterskie na Niedziele Zesłania Ducha Świętego - 5.06.2022 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Zesłania Ducha Świętego. W naszej parafii przypada także Uroczystość I Komunii Św. o godz. 11.00. Za tydzień obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszej Trójcy. W tym dniu po Mszy św. będzie można złożyć ofiarę do puszki przeznaczoną na uczelnie katolickie.


2. W poniedziałek 6 czerwca w naszej wspólnocie parafialnej będziemy przeżywać Uroczystość Odpustową ku czci NMP Matki Kościoła. Sumę o godz. 12.00 odprawi Ks. Leszek Wojtasik, Dyrektor Domu Księży Emerytów w Ostrowie Wlkp. którego gościliśmy także na rekolekcjach wielkopostnych. Na Odpust zapraszam wszystkich Parafian i Gości, całą Asystę, Ministrantów, Druhów Strażaków, grupy modlitewne i duszpasterskie, dzieci I-Komunijne, dziewczynki sypiące kwiaty, osoby niosące figury, obrazy, sztandary i feretrony.


3. W czwartek 9 czerwca przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.


4. W czwartek 16 czerwca będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu we Mszy Św. i procesji publicznie wyznamy wiarę w ukrytego w Najświętszym Sakramencie Jezusa Chrystusa. Msze św. o godz. 8.00 i po procesji ok. godziny 10.00. W procesji z Jezusem Eucharystycznym do czterech ołtarzy ulicami naszej parafii wyruszymy po Mszy św. o godz. 8.00. Proszę o przygotowanie ołtarzy (według podanego planu), udekorowanie domów i posesji. W Boże Ciało procesja przejdzie ulicami: Kościelną, Łąkową, Szkolną i Raszkowską. Na tej trasie przygotujemy 4 ołtarze: I OŁTARZ przy wjeździe do posesji państwa Hubertów i Krawców (odpowiedzialna Pani Teresa Hubert). II OŁTARZ przy Krzyżu (odpowiedzialna Pani Kazimiera Mleko). III OŁTARZ przy sklepie Państwa Junyszków, o pomoc proszę także mieszkańców ulicy Ostrowskiej (odpowiedzialna Pani Zofia Świątkowska). IV OŁTARZ przy kapliczce św. Floriana, proszę o pomoc strażaków z OSP (odpowiedzialny Pan Komendant Druh Michał Garbacz i Druhna Karolina Marczak). Na Procesję Eucharystyczną zapraszam wszystkich parafian i gości oraz całą asystę, ministrantów, Druhów Strażaków OSP, grupy modlitewne i duszpasterskie, dzieci I-Komunijne, dziewczynki sypiące kwiaty, osoby niosące figury, obrazy, poduszki, sztandary, chorągwie. Procesje Eucharystyczne będą się odbywały codziennie po Mszy św. wieczornej przez całą Oktawę Bożego Ciała.


5. Ks. Leszek Wojtasik zaprasza na pielgrzymki samolotowe do Rzymu we wrześniu oraz do Ziemi Świętej w listopadzie a także pielgrzymkę do Pragi 18 czerwca. Szczegółowe informacje na temat tych wyjazdów można zabrać przy wyjściu z kościoła.


6. W Domu Księży Emerytów w Ostrowie Wlkp. jest możliwość zamówienia intencji mszalnych, Mszy św. Gregoriańskich za zmarłych. Szczegółowe informacje na kartkach przy wyjściu z kościoła.


7. W piątek 10 czerwca o godz. 18.00 przed Mszą św. w nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego będziemy polecać Panu Bogu zmarłych w ostatnim czasie. Zapraszam do wspólnej modlitwy za naszych drogich zmarłych.


8. Nasza parafialna pielgrzymka do Częstochowy została przełożona na inny termin. Odbędzie się w sobotę 3 września. Informacje i zapisy u Pani Karoliny Pietraszewskiej.


9. W tym roku obchodzimy 25 rocznicę wizyty papieża Jana Pawła II w Kaliszu. W związku z tym zapraszamy diecezjan na przygotowane wydarzenia, spotkania, konferencje i modlitwę. Szczegóły można znaleźć w komunikacie na tablicach ogłoszeń.


10. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.


11. Zwracam się z prośbą do osób, które będą sprzątały kościół w sobotę aby także przy tej okazji podlać kwiaty wokół kościoła.


12. Można nadal składać ofiarę u Pana kościelnego Jacka w wysokości 20 zł na rok (obecnie za rok 2022) od każdego grobu na naszym cmentarzu parafialnym (za wyjątkiem grobów małych dzieci). Jest ona przeznaczona na opłacenie rachunków za wywóz śmieci z cmentarza.


13. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: nowy numer Opiekuna; nowy nr Gościa Niedzielnego i nowy nr Przewodnika Katolickiego oraz nowy nr Małego Gościa Niedzielnego.


14. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i wielu łask Bożych na cały tydzień. Szczęść Boże.

Ks. Tomasz Flajszer