Ogłoszenia duszpasterskie na Niedziele Wniebowstąpienia Pańskiego - 29.05.2022 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego. Taca jest przeznaczona na kształcenie kleryków Diecezji Kaliskiej. Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, a w naszej parafii odbędzie się także Uroczystość I Komunii Św. o godz. 11.00.


2. W poniedziałek 6 czerwca w naszej wspólnocie parafialnej będziemy przeżywać Uroczystość Odpustową ku czci NMP Matki Kościoła. Sumę o godz. 12.00 odprawi Ks. Leszek Wojtasik, Dyrektor Domu Księży Emerytów w Ostrowie Wlkp. którego gościliśmy także na rekolekcjach wielkopostnych. Na Odpust zapraszam wszystkich Parafian i Gości, całą Asystę, Ministrantów, Druhów Strażaków, grupy modlitewne i duszpasterskie, dzieci I-Komunijne, dziewczynki sypiące kwiaty, osoby niosące figury, obrazy, sztandary i feretrony.


3. We wtorek 31 maja przypada święto Nawiedzenia NMP, a w środę 1 czerwca Dzień Dziecka.


4. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. W I czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu z Bractwem św. Józefa i okazja do spowiedzi świętej od godz. 17.00, Msza święta o godz. 17.30 i 18.00. W I Piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00, Msza św. o godz. 17.30 i 18.00.


5. W I sobotę miesiąca objazd chorych wyjątkowo od godz. 10.00 ze względu na przygotowania do I Komunii świętej.


6. Ks. Leszek Wojtasik zaprasza na pielgrzymki samolotowe do Rzymu we wrześniu oraz do Ziemi Świętej w listopadzie, a także pielgrzymkę do Pragi 18 czerwca. Szczegółowe informacje na temat tych wyjazdów można zabrać przy wyjściu z kościoła.


7. W Domu Księży Emerytów w Ostrowie Wlkp. jest możliwość zamówienia intencji mszalnych, Mszy św. Gregoriańskich za zmarłych. Szczegółowe informacje na kartkach przy wyjściu z kościoła.


8. Nasza parafialna pielgrzymka do Częstochowy została przełożona na inny termin. Odbędzie się w sobotę 3 września. Informacje i zapisy u Pani Karoliny Pietraszewskiej.


9. W tym roku obchodzimy 25 rocznicę wizyty papieża Jana Pawła II w Kaliszu. W związku z tym zapraszamy diecezjan na przygotowane wydarzenia, spotkania, konferencje i modlitwę. Szczegóły można znaleźć w komunikacie na tablicach ogłoszeń.


10. Można jeszcze składać ofiary na daninę diecezjalną i parafialną.


11. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.


12. Zwracam się z prośbą do osób, które będą sprzątały kościół w sobotę aby także przy tej okazji podlać kwiaty wokół kościoła.


13. Można nadal składać ofiarę u Pana kościelnego Jacka w wysokości 20 zł na rok (obecnie za rok 2022) od każdego grobu na naszym cmentarzu parafialnym (za wyjątkiem grobów małych dzieci). Jest ona przeznaczona na opłacenie rachunków za wywóz śmieci z cmentarza.


14. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: nowy nr Gościa Niedzielnego i nowy nr Przewodnika Katolickiego oraz nowy nr Małego Gościa Niedzielnego.


15. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i wielu łask Bożych na cały tydzień. Szczęść Boże.


Mateusz Binek, stanu wolnego, wyz. rz.-kat., zam. Par. p.w. św. Antoniego Padewskiego i św. Jadwigi Śląskiej w Granowcu,

Małgorzata Stach, stanu wolnego, wyz. rz.-kat., zam. Par. p.w. NMP Matki Kościoła w Łąkocinach.

Zapowiedź III

 

Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy narzeczonymi zobowiązany jest w sumieniu powiadomić miejscowego duszpasterza.

Ks. Tomasz Flajszer