Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedziele Wielkanocną - 22.05.2022 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. Dzisiaj obchodzimy VI Niedzielę Wielkanocną. Natomiast za tydzień przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Taca będzie wtedy przeznaczona na kształcenie kleryków Diecezji Kaliskiej.


2. Za tydzień 29 maja w niedzielę zapraszam na nabożeństwo majowe do kapliczki na ulicy Strażackiej na godzinę 15.00.


3. W tym tygodniu przypadają Dni modlitw o urodzaje – w poniedziałek, wtorek i środę. Procesje błagalne do krzyża misyjnego o błogosławieństwo w pracy na roli i o urodzaje o godz. 17.00, a następnie Msza św. o godz. 17.30, później o godz. 18.00.


4. W czwartek 26 maja obchodzimy Dzień Matki.


5. Ks. Leszek Wojtasik zaprasza na pielgrzymki samolotowe do Rzymu we wrześniu oraz do Ziemi Świętej w Listopadzie, a także pielgrzymkę do Pragi 18 czerwca. Szczegółowe informacje na temat tych wyjazdów można zabrać przy wyjściu z kościoła.


6. W Domu Księży Emerytów w Ostrowie Wlkp. jest możliwość zamówienia intencji mszalnych, Mszy św. Gregoriańskich za zmarłych. Szczegółowe informacje na kartkach przy wyjściu z kościoła.


7. Nasza parafialna pielgrzymka do Częstochowy została przełożona na inny termin. Odbędzie się w sobotę 3 września. Informacje i zapisy u Pani Karoliny Pietraszewskiej.


8. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę 25 czerwca w sobotę do Lichenia. Zapisy u Pana Radnego Zenona Janasa.


9. Dziękuję Panu Radnemu Zenonowi Janasowi za wykoszenie alejek na cmentarzu.


10. Organizowany jest zjazd absolwentów z okazji 65-lecia Szkoły Rolniczej w Marszewie w dniu 28 maja 2022 roku. Szczegóły są zawarte na plakacie na tablicy ogłoszeń.


11. W dniach 27-28 maja odbędzie się 8 edycja „Festiwalu Tratwa” w Pleszewie. Zapraszamy  młodzież do uczestnictwa w tym wydarzeniu przez wspólne warsztaty, spotkania, modlitwę i koncerty. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń.


12. Na tablicy ogłoszeń można zapoznać się także z komunikatem Biskupa Kaliskiego dot. święceń i jubileuszy kapłańskich oraz zachęty do modlitwy o powołania.


13. Można jeszcze składać ofiary na daninę diecezjalną i parafialną.


14. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.


15. Zwracam się z prośbą do osób, które będą sprzątały kościół w sobotę aby także przy tej okazji podlać kwiaty wokół kościoła.


16. Można nadal składać ofiarę u Pana kościelnego Jacka w wysokości 20 zł na rok (obecnie za rok 2022) od każdego grobu na naszym cmentarzu parafialnym (za wyjątkiem grobów małych dzieci). Jest ona przeznaczona na opłacenie rachunków za wywóz śmieci z cmentarza.


17. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: nowy numer Opiekuna; nowy nr Gościa Niedzielnego i nowy nr Przewodnika Katolickiego oraz nowy nr Małego Gościa Niedzielnego.


18. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i wielu łask Bożych na cały tydzień. Szczęść Boże.


Mateusz Binek, stanu wolnego, wyz. rz.-kat., zam. Par. p.w. św. Antoniego Padewskiego i św. Jadwigi Śląskiej w Granowcu,

Małgorzata Stach, stanu wolnego, wyz. rz.-kat., zam. Par. p.w. NMP Matki Kościoła w Łąkocinach.

Zapowiedź II

 

Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy narzeczonymi zobowiązany jest w sumieniu powiadomić miejscowego duszpasterza.

 

Ks. Tomasz Flajszer