Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedziele Wielkanocną - 15.05.2022 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. Dzisiaj obchodzimy V Niedzielę Wielkanocną. Bóg zapłać za Wasze ofiary złożone tydzień temu na potrzeby naszej parafii.


2. Nabożeństwa majowe – codziennie po Mszy św. o godz. 18.00 za wyjątkiem niedziel.


3. Za tydzień 22 maja w niedzielę zapraszam na nabożeństwo majowe do kapliczki na ulicy Raszkowskiej na godzinę 15.00.


4. W poniedziałek 16 maja obchodzimy święto św. Andrzeja Boboli - Patrona Polski.


5. W piątek 20 maja o godz. 18.00 w nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego i podczas Mszy św. będziemy polecać Panu Bogu zmarłych w ostatnim czasie. Zapraszam do wspólnej modlitwy za naszych drogich zmarłych.


6. Ks. Leszek Wojtasik organizuje jednodniowe pielgrzymko – wycieczki w soboty: do Pragi w Czechach w dniu 28 maja oraz do Krakowa 11 czerwca. Szczegółowe informacje na temat tych wyjazdów można zabrać przy wyjściu z kościoła.


7. Dzieci, które w Wielkim Poście uczestniczyły w Drodze Krzyżowej zapraszam, aby za tydzień w niedzielę przyszły do kościoła z planszami i zebranymi naklejkami. Otrzymają upominki.


8. W dniu 11 czerwca w sobotę organizujemy pielgrzymkę z naszej parafii do Częstochowy. Są jeszcze wolne miejsca. Wyjazd przy kościele o godz. 4.30 rano. Koszt wyjazdu to 40 zł od osoby. Zapisy u Pani Karoliny Pietraszewskiej.


9. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę 25 czerwca w sobotę do Lichenia. Zapisy u Pana Radnego Zenona Janasa.


10. Dziękuję Panu Radnemu Zenonowi Janasowi za wykonanie oprysku na chwasty koło cmentarza parafialnego.


11. W sobotę 21 maja ze względu na przygotowania do I Komunii św. kolejne rodziny nie muszą sprzątać kościoła. Jest tylko prośba aby w tym dniu tradycyjnie udekorować prezbiterium kwiatami.


12. Organizowany jest zjazd absolwentów z okazji 65-lecia Szkoły Rolniczej w Marszewie w dniu 28 maja 2022 roku. Szczegóły są zawarte na plakacie na tablicy ogłoszeń.


13. W dniach 27-28 maja odbędzie się 8 edycja „Festiwalu Tratwa” w Pleszewie. Zapraszamy  młodzież do uczestnictwa w tym wydarzeniu przez wspólne warsztaty, spotkania, modlitwę i koncerty. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń.


14. Na tablicy ogłoszeń można zapoznać się także z komunikatem Biskupa Kaliskiego dot. święceń i jubileuszy kapłańskich oraz zachęty do modlitwy o powołania.


15. Można jeszcze składać ofiary na daninę diecezjalną i parafialną.


16. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.


17. Zwracam się z prośbą do osób, które będą sprzątały kościół w sobotę aby także przy tej okazji podlać kwiaty wokół kościoła.


18. Można nadal składać ofiarę u Pana kościelnego Jacka w wysokości 20 zł na rok (obecnie za rok 2022) od każdego grobu na naszym cmentarzu parafialnym (za wyjątkiem grobów małych dzieci). Jest ona przeznaczona na opłacenie rachunków za wywóz śmieci z cmentarza.


19. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: nowy nr Gościa Niedzielnego i nowy nr Przewodnika Katolickiego oraz nowy nr Małego Gościa Niedzielnego.


20. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i wielu łask Bożych na cały tydzień. Szczęść Boże.


 

Mateusz Binek, stanu wolnego, wyz. rz.-kat., zam. Par. p.w. św. Antoniego Padewskiego i św. Jadwigi Śląskiej w Granowcu,

Małgorzata Stach, stanu wolnego, wyz. rz.-kat., zam. Par. p.w. NMP Matki Kościoła w Łąkocinach.

Zapowiedź I

 

Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy narzeczonymi zobowiązany jest w sumieniu powiadomić miejscowego duszpasterza.

 

Ks. Tomasz Flajszer