Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedziele Wielkanocną - 8.05.2022 r.

1. Dzisiaj obchodzimy IV Niedzielę Wielkanocną. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Dzisiaj przypada druga niedziela miesiąca. Wasze ofiary są przeznaczone na potrzeby naszej parafii.

2. Nabożeństwa majowe – codziennie po Mszy św. o godz. 18.00 za wyjątkiem niedziel.

3. Za tydzień 15 maja w niedzielę zapraszam na nabożeństwo majowe do kapliczki na Gólembiu na godzinę 15.00.

4. W poniedziałek 9 maja obchodzimy Uroczystość św. Stanisława – głównego patrona Polski. Natomiast w sobotę 14 maja przypada święto św. Macieja Apostoła.

5. W piątek 13 maja przypada liturgiczne wspomnienie NMP Fatimskiej. W rocznicę objawień fatimskich zapraszam parafian na różaniec fatimski po Mszy św. o godz. 18.00. Pierwszą Różę Różańcową św. Bernadetty proszę o przystrojenie figury Matki Bożej i poniesienie jej w procesji wokół kościoła.

6. W poniedziałek 9 maja po Mszy św. o godz. 18.00 na spotkanie zapraszam rodziców i dzieci, które niebawem przeżywać będą pierwszą rocznicę I Komunii św..

7. Ks. Leszek Wojtasik organizuje jednodniowe pielgrzymko – wycieczki w soboty: do Pragi w Czechach w dniu 28 maja oraz do Krakowa 11 czerwca. Szczegółowe informacje na temat tych wyjazdów można zabrać przy wyjściu z kościoła.

8. Można jeszcze składać ofiary na daninę diecezjalną i parafialną. Koperty można nabyć  przy wyjściu z kościoła.

9. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

10. Zwracam się z prośbą do osób, które będą sprzątały kościół w sobotę aby także przy tej okazji podlać kwiaty wokół kościoła.

11. W piątek 30 kwietnia 2021r. odbyło się zebranie Rady Parafialnej. Na zebraniu tym podjęto następujące decyzje:

Dla członków Rady Parafialnej priorytetem jest odnowienie elewacji kościoła. Wiąże się to z kosztami dlatego ofiary zbierane od Was, parafian, będą przeznaczone na ten cel. Nie chcemy ponownie się zadłużać dlatego najpierw będziemy dążyć do tego, aby zebrać potrzebną kwotę na odnowienie elewacji. W związku z tym Rada Parafialna podjęła także decyzję, aby odciążyć i znaleźć inny sposób finansowania i opłacania wywozu śmieci z cmentarza. Do tej pory kwota była potrącana ze składki inwestycyjnej. Po przedyskutowaniu problemu uchwalono, że na wywóz śmieci z cmentarza będzie przeznaczona ofiara w wysokości 20 zł na rok od każdego grobu (z wyjątkiem grobu małych dzieci). Ofiarę będzie można składać u Pana kościelnego Jacka w zakrystii. Zwracamy się z prośbą o zrozumienie, gdyż zależy nam, aby kościół parafialny pięknie się prezentował.

Ofiarę można już składać za 2022 rok.

12. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: nowy numer Opiekuna; nowy nr Gościa Niedzielnego i nowy nr Przewodnika Katolickiego oraz nowy nr Małego Gościa Niedzielnego.

13. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i wielu łask Bożych na cały tydzień. Szczęść Boże.