Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedziele Wielkanocną - 1.05.2022 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. Dzisiaj obchodzimy III Niedzielę Wielkanocną. Jest to Niedziela Biblijna i rozpoczyna się 14 Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Dzisiaj także wraz z początkiem maja rozpoczynają się nabożeństwa majowe – codziennie po Mszy św. o godz. 18.00 za wyjątkiem niedziel.


2. Za tydzień w niedzielę zapraszam na nabożeństwo majowe do kapliczki przy ulicy Polnej na godzinę 15.00. Zostanie także wtedy poświęcona figura Matki Bożej ufundowana przez Pana Jana Małuszka.


3. Bóg zapłać za złożone tydzień temu ofiary do puszki jako wsparcie dla ubogich. Zebrana kwota została przekazana Caritas Diecezji Kaliskiej.


4. We wtorek 3 maja przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w tym dniu jak w niedzielę o 9.00 i 11.00. Taca w tym dniu jest przeznaczona na Media Diecezjalne. W poniedziałek 2 maja obchodzimy Dzień Flagi. Natomiast Uroczystość św. Stanisława – głównego patrona Polski została przeniesiona na 9 maja.


5. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. W I czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu z Bractwem św. Józefa i okazja do spowiedzi świętej od godz. 17.00, Msze święte o godz. 17.30 i 18.00. W I Piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 17.30, Msza św. o godz. 18.00.


6. W I Sobotę odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00.


7. W piątek o godz. 18.00 w nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego i podczas Mszy św. będziemy polecać Panu Bogu zmarłych w ostatnim czasie. Zapraszam do wspólnej modlitwy za naszych drogich zmarłych.


8. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 na spotkanie organizacyjne zapraszam rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. oraz rodziców dzieci klasy II, które w następnym roku będą przystępować do I Komunii Św..


9. W środę 4 maja po nowennie do MB Nieustającej Pomocy na spotkanie organizacyjne zapraszam wszystkie osoby należące do Róż Różańcowych naszej parafii.


10. Serdecznie dziękuję osobom, które w tym roku przygotowywały Grób Pański za ufundowanie do kościoła parafialnego nowego odkurzacza.


11. Ks. Leszek Wojtasik organizuje jednodniowe pielgrzymko – wycieczki w soboty: do Pragi w Czechach w dniu 28 maja oraz do Krakowa 11 czerwca. Szczegółowe informacje na temat tych wyjazdów można zabrać przy wyjściu z kościoła.


12. Można jeszcze składać ofiary na daninę diecezjalną i parafialną. Koperty można nabyć  przy wyjściu z kościoła.


13. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.


14. Zwracam się z prośbą do osób, które będą sprzątały kościół w sobotę, aby także przy tej okazji podlać kwiaty wokół kościoła.


15. W piątek 30 kwietnia 2021r. odbyło się zebranie Rady Parafialnej. Na zebraniu tym podjęto następujące decyzje:

Dla członków Rady Parafialnej priorytetem jest odnowienie elewacji kościoła. Wiąże się to z kosztami dlatego ofiary zbierane od Was, parafian, będą przeznaczone na ten cel. Nie chcemy ponownie się zadłużać dlatego najpierw będziemy dążyć do tego, aby zebrać potrzebną kwotę na odnowienie elewacji. W związku z tym Rada Parafialna podjęła także decyzję, aby odciążyć i znaleźć inny sposób finansowania i opłacania wywozu śmieci z cmentarza. Do tej pory kwota była potrącana ze składki inwestycyjnej. Po przedyskutowaniu problemu uchwalono, że na wywóz śmieci z cmentarza będzie przeznaczona ofiara w wysokości 20 zł na rok od każdego grobu (z wyjątkiem grobu małych dzieci). Ofiarę będzie można składać u Pana kościelnego Jacka w zakrystii. Zwracamy się z prośbą o zrozumienie, gdyż zależy nam, aby kościół parafialny pięknie się prezentował.

Ofiarę można już składać za 2022 rok.


16. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: nowy nr Gościa Niedzielnego i nowy nr Przewodnika Katolickiego oraz nowy nr Małego Gościa Niedzielnego.


17. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i wielu łask Bożych na cały tydzień. Szczęść Boże.

 

Ks. Tomasz Flajszer