Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedziele Wielkanocną, Święto Miłosierdzia Bożego - 24.04.2022 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Rozpoczyna się także 78 Tydzień Miłosierdzia. Po Mszy świętej będzie można złożyć ofiarę do puszki jako wsparcie dla ubogich. Zebrana kwota zostanie przekazana Caritas Diecezji Kaliskiej.


2. Pragnę podziękować następującym osobom: Pani Zofii Świątkowskiej za wykonanie pięknej palmy na Niedzielę Palmową i wykonanie obrazu Matki Bożej ofiarowanego w prezencie na dzień kapłański; Panu Janowi Krysiakowi za odnowienie podstawy do figury Matki Bożej Fatimskiej; Panu Pawłowi Kowalczykowi i Mirkowi Małuszkowi za odnowienie baldachimu.


3. W poniedziałek 25.04 obchodzić będziemy Święto św. Marka Ewangelisty, we wtorek 25.04 uroczystość św. Wojciecha – głównego patrona Polski; w piątek 29.04 Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego – program tego wydarzenia w naszej diecezji jest wywieszony w gablotach.


4. Można jeszcze składać ofiary na daninę diecezjalną i parafialną. Koperty można nabyć przy wyjściu z kościoła.


5. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.


6. W piątek 30 kwietnia 2021r. odbyło się zebranie Rady Parafialnej. Na zebraniu tym podjęto następujące decyzje:

Dla członków Rady Parafialnej priorytetem jest odnowienie elewacji kościoła. Wiąże się to z kosztami dlatego ofiary zbierane od Was, parafian, będą przeznaczone na ten cel. Nie chcemy ponownie się zadłużać dlatego najpierw będziemy dążyć do tego, aby zebrać potrzebną kwotę na odnowienie elewacji. W związku z tym Rada Parafialna podjęła także decyzję, aby odciążyć i znaleźć inny sposób finansowania i opłacania wywozu śmieci z cmentarza. Do tej pory kwota była potrącana ze składki inwestycyjnej. Po przedyskutowaniu problemu uchwalono, że na wywóz śmieci z cmentarza będzie przeznaczona ofiara w wysokości 20 zł na rok od każdego grobu (z wyjątkiem grobu małych dzieci). Ofiarę będzie można składać u Pana kościelnego Jacka w zakrystii. Zwracamy się z prośbą o zrozumienie, gdyż zależy nam, aby kościół parafialny pięknie się prezentował.

Ofiarę można już składać za 2022 rok.


7. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: nowy numer Opiekuna; nowy nr Gościa Niedzielnego i nowy nr Przewodnika Katolickiego oraz nowy nr Małego Gościa Niedzielnego.


8. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i wielu łask Bożych na cały tydzień. Szczęść Boże.

 

Ks. Tomasz Flajszer