Ogłoszenia duszpasterskie na Niedziele Wielkanocną Zmartwychwstania Pańskiego - 17.04.2022 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Rozpoczyna się Oktawa Wielkanocy, która zakończy się w przyszłą niedzielę. Z racji Oktawy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.


2. W drugi dzień Świąt Wielkanocnych Msze św. w porządku niedzielnym o godz. 9.00 i 11.00.  Ofiary składane w tym dniu do puszek będą przeznaczone na KUL i kształcenie kleryków Diecezji Kaliskiej.


3. Bóg zapłać za Wasze ofiary złożone tydzień temu na potrzeby naszej parafii.


4. Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Miłosierdzia Bożego. W tym dniu będzie można złożyć ofiarę do puszki po Mszy św. jako wsparcie dla ubogich. Zebrana kwota zostanie przekazana Caritas Diecezji Kaliskiej.


5. Serdeczne podziękowanie składam wszystkim, którzy okazali pomoc w przygotowaniu uroczystości Wielkiego Tygodnia: Druhom Strażakom za trzymanie warty honorowej przy Bożym Grobie, niesienie krzyża, baldachimu i figury Zmartwychwstałego w procesji Rezurekcyjnej; mieszkańcom ulic Dębowej, Kwiatowej, Łanowej i Leśnej za wykonanie dekoracji Grobu Pańskiego i przygotowanie kaplicy przechowania - „Ciemnicy”. Dziękuję rodzinom, które przygotowały i posprzątały kościół parafialny na Święta. Dziękuję Panu Kościelnemu Jackowi, Panu Organiście Pawłowi, Mateuszowi Kusicielkowi, Mateuszowi Hałasowi, Lektorom, Psalmistom i Ministrantom za pomoc w przygotowaniu liturgii Triduum Paschalnego i procesji Rezurekcyjnej, Paniom prowadzącym adorację Najświętszego Sakramentu w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę; wszystkim grupom modlitewnym, asyście, tym którzy nieśli feretrony i chorągwie w procesji Rezurekcyjnej oraz składającym ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Wszystkim parafianom dziękuję za zaangażowanie i udział w tych uroczystościach. W imieniu Sióstr Klarysek z Ostrowa Wlkp. dziękuję za podzielenie się darami żywnościowymi podczas święcenia pokarmów w Wielką Sobotę i wszystkimi innymi złożonymi darami; Panu Janowi Krysiakowi dziękuję za transport i dostarczenie darów na miejsce.


6. W piątek 22 kwietnia o godz. 18.00 przed Mszą św. w nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego będziemy polecać Panu Bogu zmarłych w ostatnim czasie. Zapraszam do wspólnej modlitwy za naszych drogich zmarłych.


7. Można jeszcze składać ofiary na daninę diecezjalną i parafialną. Koperty można nabyć przy wyjściu z kościoła.


8. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.


9. W piątek 30 kwietnia 2021r. odbyło się zebranie Rady Parafialnej. Na zebraniu tym podjęto następujące decyzje:

Dla członków Rady Parafialnej priorytetem jest odnowienie elewacji kościoła. Wiąże się to z kosztami dlatego ofiary zbierane od Was, parafian, będą przeznaczone na ten cel. Nie chcemy ponownie się zadłużać dlatego najpierw będziemy dążyć do tego, aby zebrać potrzebną kwotę na odnowienie elewacji. W związku z tym Rada Parafialna podjęła także decyzję, aby odciążyć i znaleźć inny sposób finansowania i opłacania wywozu śmieci z cmentarza. Do tej pory kwota była potrącana ze składki inwestycyjnej. Po przedyskutowaniu problemu uchwalono, że na wywóz śmieci z cmentarza będzie przeznaczona ofiara w wysokości 20 zł na rok od każdego grobu (z wyjątkiem grobu małych dzieci). Ofiarę będzie można składać u Pana kościelnego Jacka w zakrystii. Zwracamy się z prośbą o zrozumienie, gdyż zależy nam, aby kościół parafialny pięknie się prezentował.

Ofiarę można już składać za 2022 rok.

Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku bezpośrednio po wieczornej Mszy św. Można zamawiać intencje mszalne na ten rok.


10. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: nowy nr Gościa Niedzielnego i nowy nr Przewodnika Katolickiego oraz nowy nr Małego Gościa Niedzielnego.


11. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i wielu łask Bożych na cały tydzień. Szczęść Boże.

Krystian Hałas, stanu wolnego, wyz. rz.-kat., zam. Par. p.w. Miłosierdzia Bożego w Ostrowie Wlkp.,

Magdalena Bartczak, stanu wolnego, wyz. rz.-kat., zam. Par. p.w. Miłosierdzia Bożego w Ostrowie Wlkp.

Zapowiedź III

 

Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy narzeczonymi zobowiązany jest w sumieniu powiadomić miejscowego duszpasterza.

 

Ks. Tomasz Flajszer