Ogłoszenia duszpasterskie na Niedziele Palmową Męki Pańskiej - 10.04.2022 r.

1. Dzisiaj przypada Niedziela Palmowa. Rozpoczyna się Wielki Tydzień. Święcenie palm na początku każdej Mszy świętej. Przed Mszą świętą o godz. 11.00 poświęcenie palm przy figurze św. Jana Pawła II i procesja z palmami wokół kościoła. Tradycyjnie po Mszy świętej odbędzie się konkurs na najładniejszą, własnoręcznie wykonaną palmę.

2. Dzisiaj przypada druga niedziela miesiąca. Wasze ofiary są przeznaczone na potrzeby naszej parafii.

3. W tym tygodniu będziemy uroczyście przeżywać w naszym kościele święte Triduum Paschalne.W Wielki Czwartek Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy Przechowania czyli tzw. „Ciemnicy” i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.

4. W Wielki Piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.00. Droga Krzyżowa o godz. 15.00. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19.00. Podczas adoracji Krzyża tradycyjnie składamy ofiary na utrzymanie Grobu Pańskiego. Po Liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Gorzkie Żale i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. Druhów Strażaków proszę o wartę honorową przy Bożym Grobie. W Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły.

5. W Wielką Sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.00 do 20.00. Plan adoracji w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę znajdziemy na tablicach ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. Święcenie pokarmów w kościele odbędzie się o godz. 12.00, 13.00 i 14.00. Wzorem lat ubiegłych możemy podzielić się darami z Siostrami Klaryskami z Ostrowa Wlkp. Przed kościołem na dary będą wystawione kosze (jeżeli chodzi o wszelkie mrożonki to proszę je dostarczyć w Wielką Sobotę bo tego dnia jedziemy do Sióstr z darami). Wigilię Paschalną rozpoczniemy o godz. 20.00. Na Liturgię przynosimy świece.

6. Za tydzień Niedziela Wielkanocna – Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Rezurekcja z procesją w poranek wielkanocny o godz. 6.00. Proszę o przygotowanie feretronów i chorągwi na procesję. Druhów Strażaków proszę o niesienie krzyża, baldachimu i figury Zmartwychwstałego. W tym dniu druga Msza o godz. 11.00.

7. W drugi dzień Świąt Wielkanocnych Msze św. w porządku niedzielnym o godz. 9.00 i 11.00.  Ofiary składane w tym dniu do puszek będą przeznaczone na KUL i kształcenie kleryków Diecezji Kaliskiej.

8. Można jeszcze składać ofiary na daninę diecezjalną i parafialną. Koperty można nabyć  przy wyjściu z kościoła. Można także jeszcze składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Na ten cel są przygotowane w kościele skarbony: przy św. Józefie i przy chrzcielnicy. Natomiast w Wielkim Tygodniu można też złożyć ofiarę na Jałmużnę Postną  do skarbony przy figurze Św. Antoniego.

9. W zakrystii można nabyć świece (paschaliki) na stół wielkanocny.

10. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

11. W piątek 30 kwietnia 2021r. odbyło się zebranie Rady Parafialnej. Na zebraniu tym podjęto następujące decyzje:

Dla członków Rady Parafialnej priorytetem jest odnowienie elewacji kościoła. Wiąże się to z kosztami dlatego ofiary zbierane od Was, parafian, będą przeznaczone na ten cel. Nie chcemy ponownie się zadłużać dlatego najpierw będziemy dążyć do tego, aby zebrać potrzebną kwotę na odnowienie elewacji. W związku z tym Rada Parafialna podjęła także decyzję, aby odciążyć i znaleźć inny sposób finansowania i opłacania wywozu śmieci z cmentarza. Do tej pory kwota była potrącana ze składki inwestycyjnej. Po przedyskutowaniu problemu uchwalono, że na wywóz śmieci z cmentarza będzie przeznaczona ofiara w wysokości 20 zł na rok od każdego grobu (z wyjątkiem grobu małych dzieci). Ofiarę będzie można składać u Pana kościelnego Jacka w zakrystii. Zwracamy się z prośbą o zrozumienie, gdyż zależy nam, aby kościół parafialny pięknie się prezentował.

Ofiarę można już składać za 2022 rok.

Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku bezpośrednio po wieczornej Mszy św. Można zamawiać intencje mszalne na ten rok.

12. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: nowy numer Opiekuna; nowy nr Gościa Niedzielnego i nowy nr Przewodnika Katolickiego oraz nowy nr Małego Gościa Niedzielnego.

13. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i wielu łask Bożych na cały tydzień. Szczęść Boże.

Krystian Hałas, stanu wolnego, wyz. rz.-kat., zam. Par. p.w. Miłosierdzia Bożego w Ostrowie Wlkp.,

Magdalena Bartczak, stanu wolnego, wyz. rz.-kat., zam. Par. p.w. Miłosierdzia Bożego w Ostrowie Wlkp.

Zapowiedź II

Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy narzeczonymi zobowiązany jest w sumieniu powiadomić miejscowego duszpasterza.