Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedziele Wielkiego Postu - 3.04.2022 r.

1. Obchodzimy V Niedzielę Wielkiego Postu. Od dzisiaj zakrywa się w kościołach krzyże i obrazy. Dziękuję parafianom za udział w rekolekcjach wielkopostnych i przystąpienie do spowiedzi wielkopostnej. Serdeczne podziękowanie składam wszystkim osobom i rodzinom, które ofiarowały dary stołu i ugościły księdza rekolekcjonistę i księży spowiedników.

2. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa. Rozpoczyna się Wielki Tydzień. Święcenie palm na początku każdej Mszy świętej. Przed Mszą świętą o godz. 11.00 poświęcenie palm przy figurze św. Jana Pawła II i procesja z palmami wokół kościoła. Tradycyjnie po Mszy świętej odbędzie się konkurs na najładniejszą, własnoręcznie wykonaną palmę.

3. Za tydzień przypada druga niedziela miesiąca. Wasze ofiary będą przeznaczone na potrzeby naszej parafii.

4. Zapraszam parafian na nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.30; Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00. Przez odprawianie tych nabożeństw można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za siebie lub za zmarłych.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu z Bractwem św. Józefa i okazja do spowiedzi św. od godz. 17.30 i o 18.00 Msza święta.

6. Dziękuję tym wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie Drogi Krzyżowej ulicami naszej parafii i tym, którzy znaleźli czas by wziąć w niej udział. Dziękuję Druhom Strażakom za pokierowanie ruchem i troskę o bezpieczeństwo.

7. Dziękuję parafianom z ulic Raszkowskiej (Państwo Krysiak, Pan Maliński), Kościelnej (Pani Iwona Lis, Pani Kuświk), Łąkowej (Pani Jurek, Pani Woźnica, Pan Sikora), Polnej (Państwo Nowakowie) i Zakątek (Pani Danuta Janas, Pani Romka Kaczmarek), za uporządkowanie terenu wokół kościoła na zbliżające się święta. Dziękuję Naczelnikowi Straży Panu Michałowi Garbaczowi i ministrantom za uporządkowanie budynku gospodarczego.

8. Od pierwszej niedzieli Wielkiego Postu można składać ofiary na daninę diecezjalną i parafialną. Koperty można nabyć  przy wyjściu z kościoła. Również od dzisiejszej niedzieli można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Na ten cel są przygotowane w kościele skarbony: przy św. Józefie i przy chrzcielnicy. W Wielkim Poście nie dekorujemy kościoła kwiatami.

9. W zakrystii można nabyć świece (paschaliki) na stół wielkanocny.

10. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

11. W piątek 30 kwietnia 2021r. odbyło się zebranie Rady Parafialnej. Na zebraniu tym podjęto następujące decyzje:

Dla członków Rady Parafialnej priorytetem jest odnowienie elewacji kościoła. Wiąże się to z kosztami dlatego ofiary zbierane od Was, parafian, będą przeznaczone na ten cel. Nie chcemy ponownie się zadłużać dlatego najpierw będziemy dążyć do tego, aby zebrać potrzebną kwotę na odnowienie elewacji. W związku z tym Rada Parafialna podjęła także decyzję, aby odciążyć i znaleźć inny sposób finansowania i opłacania wywozu śmieci z cmentarza. Do tej pory kwota była potrącana ze składki inwestycyjnej. Po przedyskutowaniu problemu uchwalono, że na wywóz śmieci z cmentarza będzie przeznaczona ofiara w wysokości 20 zł na rok od każdego grobu ( z wyjątkiem grobu małych dzieci). Ofiarę będzie można składać u Pana kościelnego Jacka w zakrystii. Zwracamy się z prośbą o zrozumienie, gdyż zależy nam, aby kościół parafialny pięknie się prezentował.

Ofiarę można już składać za 2022 rok.

W tym tygodniu od poniedziałku do środy wyjątkowo zmienią się godziny odprawianych Mszy świętych. Proszę mieć to na uwadze.

Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku bezpośrednio po wieczornej Mszy św. Można zamawiać intencje mszalne na ten rok.

12. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: nowy nr Gościa Niedzielnego i nowy nr Przewodnika Katolickiego oraz nowy nr Małego Gościa Niedzielnego.

13. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i wielu łask Bożych na cały tydzień. Szczęść Boże.

Krystian Hałas, stanu wolnego, wyz. rz.-kat., zam. Par. p.w. Miłosierdzia Bożego w Ostrowie Wlkp.,

Magdalena Bartczak, stanu wolnego, wyz. rz.-kat., zam. Par. p.w. Miłosierdzia Bożego w Ostrowie Wlkp.

Zapowiedź I

Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy narzeczonymi zobowiązany jest w sumieniu powiadomić miejscowego duszpasterza.