Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedziele Wielkiego Postu - 27.03.2022 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. Obchodzimy IV Niedzielę Wielkiego Postu.


2. Dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Potrwają one do środy włącznie. Swoje ćwiczenia rekolekcyjne w tym czasie będą miały także dzieci wszystkich klas uczące się w szkole podstawowej. Program rekolekcji jest wywieszony na tablicach ogłoszeń jak i na stronie internetowej parafii. Zapraszam wszystkich parafian aby wziąć w nich udział i by w ten sposób przygotować się do przeżywania Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych. Rekolekcje poprowadzi Ks. Leszek Wojtasik.


3. Zapraszam parafian na nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątek 1 kwietnia ulicami naszej parafii o godz. 16.30 (rozpoczęcie w kościele parafialnym): Druhów Strażaków proszę o pokierowanie ruchem, a grupy parafialne o pomoc przy niesieniu krzyża (plan wywieszony jest w gablotach i na stronie internetowej parafii); Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00. Przez odprawianie tych nabożeństw można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za siebie lub za zmarłych.


4. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W I piątek okazja do spowiedzi od godz. 16.00, o godz. 16.30 rozpocznie się Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii a po jej zakończeniu rozpocznie się Msza święta.


5. W I sobotę miesiąca objazd chorych od godz. 9.00.


6. Od pierwszej niedzieli Wielkiego Postu można składać ofiary na daninę diecezjalną i parafialną. Koperty można nabyć  przy wyjściu z kościoła. Również od dzisiejszej niedzieli można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Na ten cel są przygotowane w kościele skarbony: przy św. Józefie i przy chrzcielnicy. W Wielkim Poście nie dekorujemy kościoła kwiatami.


7. W sobotę 2 kwietnia przeżywać będziemy rocznicę śmierci świętego Papieża Jana Pawła II. Zapraszam parafian pod pomnik św. Jana Pawła II o godz. 21.15 na modlitwę dziękczynną.


8. Do posprzątania kościoła parafialnego bezpośrednio przed świętami chciałem już dzisiaj poprosić razem 3 kolejne rodziny. Natomiast w sobotę 2 kwietnia chciałem poprosić parafian z ulic Raszkowskiej, Kościelnej, Łąkowej, Polnej i Zakątek do posprzątania terenu wokół kościoła ze wszelkich śmieci. Potrzebne więc będą miotły, grabki itp. a także przyczepa do wywozu tych śmieci. Jest to także już przygotowanie do nadchodzących Świąt.


9. W zakrystii można nabyć świece (paschaliki) na stół wielkanocny.


10. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.


11. W piątek 30 kwietnia 2021r. odbyło się zebranie Rady Parafialnej. Na zebraniu tym podjęto następujące decyzje:

Dla członków Rady Parafialnej priorytetem jest odnowienie elewacji kościoła. Wiąże się to z kosztami dlatego ofiary zbierane od Was, parafian, będą przeznaczone na ten cel. Nie chcemy ponownie się zadłużać dlatego najpierw będziemy dążyć do tego, aby zebrać potrzebną kwotę na odnowienie elewacji. W związku z tym Rada Parafialna podjęła także decyzję, aby odciążyć i znaleźć inny sposób finansowania i opłacania wywozu śmieci z cmentarza. Do tej pory kwota była potrącana ze składki inwestycyjnej. Po przedyskutowaniu problemu uchwalono, że na wywóz śmieci z cmentarza będzie przeznaczona ofiara w wysokości 20 zł na rok od każdego grobu ( z wyjątkiem grobu małych dzieci). Ofiarę będzie można składać u Pana kościelnego Jacka w zakrystii. Zwracamy się z prośbą o zrozumienie, gdyż zależy nam, aby kościół parafialny pięknie się prezentował.

Ofiarę można już składać za 2022 rok.


12. Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku bezpośrednio po wieczornej Mszy św. Można zamawiać intencje mszalne na ten rok.


13. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: nowy numer Opiekuna; nowy nr Gościa Niedzielnego i nowy nr Przewodnika Katolickiego oraz nowy nr Małego Gościa Niedzielnego.


14. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i wielu łask Bożych na cały tydzień. Szczęść Boże.

Ks. Tomasz Flajszer