Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedziele Zwykłą - 6.02.2022r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. Przeżywamy V Niedzielę Zwykłą. Bóg zapłać za Wasze ofiary złożone tydzień temu na kształcenie kleryków diecezji kaliskiej. Dzisiaj ofiarą do puszki po Mszy św. będzie można wesprzeć Klasztory Klauzurowe. Natomiast za tydzień przypada 2 niedziela miesiąca. Wasze ofiary będą przeznaczone na potrzeby naszej parafii.


2. W piątek 11 lutego przeżywać będziemy 30 Światowy Dzień Chorego. Msza święta dla wszystkich chorych naszej parafii z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych odbędzie się w tym dniu o godz. 8.00. Ze względu na pandemię w tym roku nie odbędzie się po Mszy św. wspólne spotkanie na sali wiejskiej.


3. Dziękuję parafianom z ulic Dębowej, Kwiatowej, Łanowej i Leśnej za rozebranie szopki i dekoracji świątecznych w kościele i jednocześnie proszę o przygotowanie dekoracji na Wielki Post oraz Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Dziękuję Państwowej Straży Pożarnej, naszej Straży Pożarnej i Panu Piotrowi Walczakowi za naprawienie uszkodzonego dachu kościoła i rozładowanie opału do piwnicy kościoła. Dziękuję także Panu Radnemu Zenonowi Janasowi za ufundowanie i naprawienie oświetlenia przy wejściu na plebanię.


4. Dzisiaj po Mszy świętej o godzinie 11.00 na spotkanie zapraszam rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej.


5. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.


 

6. W piątek 30 kwietnia 2021r. odbyło się zebranie Rady Parafialnej. Na zebraniu tym podjęto następujące decyzje:

Dla członków Rady Parafialnej priorytetem jest odnowienie elewacji kościoła. Wiąże się to z kosztami dlatego ofiary zbierane od Was, parafian, będą przeznaczone na ten cel. Nie chcemy ponownie się zadłużać dlatego najpierw będziemy dążyć do tego, aby zebrać potrzebną kwotę na odnowienie elewacji. W związku z tym Rada Parafialna podjęła także decyzję, aby odciążyć i znaleźć inny sposób finansowania i opłacania wywozu śmieci z cmentarza. Do tej pory kwota była potrącana ze składki inwestycyjnej. Po przedyskutowaniu problemu uchwalono, że na wywóz śmieci z cmentarza będzie przeznaczona ofiara w wysokości 20 zł na rok od każdego grobu ( z wyjątkiem grobu małych dzieci). Ofiarę będzie można składać u Pana kościelnego Jacka w zakrystii. Zwracamy się z prośbą o zrozumienie, gdyż zależy nam, aby kościół parafialny pięknie się prezentował.

Ofiarę można już składać za 2022 rok.


7. Msze Św. w tygodniu: od poniedziałku do czwartku o godz. 18.00; w piątek o godz. 8.00 i 18.00; w sobotę o 18.00; w niedzielę o 9.00 i 11.00.

Okazja do spowiedzi świętej 15 min. przed każdą Mszą świętą.

Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku bezpośrednio po wieczornej Mszy św. Można zamawiać intencje mszalne na ten rok.


8. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: nowy nr Gościa Niedzielnego i nowy nr Przewodnika Katolickiego oraz nowy nr Małego Gościa Niedzielnego.


9. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i wielu łask Bożych na cały tydzień. Szczęść Boże.

Ks. Tomasz Flajszer