Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedziele Zwykłą - 23.01.2022r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. Dzisiaj przeżywamy III Niedzielę Zwykłą. Chociaż skończył się już czas Bożonarodzeniowy, to jednak tradycyjnie podczas liturgii nadal śpiewamy kolędy do 2 lutego. Za tydzień Wasze ofiary będą przeznaczone na kształcenie kleryków diecezji kaliskiej.


2. W tym tygodniu w poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Franciszka Salezego; we wtorek święto Nawrócenie św. Pawła Apostoła; w środę wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa; w piątek św. Tomasza z Akwinu.


3. W piątek 28 stycznia o godz. 18.00 w nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego i podczas Mszy św. będziemy polecać Panu Bogu zmarłych w ostatnim czasie. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy za naszych drogich zmarłych.


4. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.


5. W piątek 30 kwietnia 2021r. odbyło się zebranie Rady Parafialnej. Na zebraniu tym podjęto następujące decyzje:

Dla członków Rady Parafialnej priorytetem jest odnowienie elewacji kościoła. Wiąże się to z kosztami dlatego ofiary zbierane od Was, parafian, będą przeznaczone na ten cel. Nie chcemy ponownie się zadłużać dlatego najpierw będziemy dążyć do tego, aby zebrać potrzebną kwotę na odnowienie elewacji. W związku z tym Rada Parafialna podjęła także decyzję, aby odciążyć i znaleźć inny sposób finansowania i opłacania wywozu śmieci z cmentarza. Do tej pory kwota była potrącana ze składki inwestycyjnej. Po przedyskutowaniu problemu uchwalono, że na wywóz śmieci z cmentarza będzie przeznaczona ofiara w wysokości 20 zł na rok od każdego grobu ( z wyjątkiem grobu małych dzieci). Ofiarę będzie można składać u Pana kościelnego Jacka w zakrystii. Zwracamy się z prośbą o zrozumienie, gdyż zależy nam, aby kościół parafialny pięknie się prezentował.

Ofiarę można już składać za 2022 rok.


6. Msze Św. w tygodniu: od poniedziałku do piątku o godz. 18.00; w sobotę o 17.00 i 18.00; w niedzielę o 9.00 i 11.00. Okazja do spowiedzi świętej 15 min. przed każdą Mszą świętą.

Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku bezpośrednio po wieczornej Mszy św. Można zamawiać intencje mszalne na ten rok.


7. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii:; nowy nr Gościa Niedzielnego i nowy nr Przewodnika Katolickiego oraz nowy nr Małego Gościa Niedzielnego.


8. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i wielu łask Bożych na cały tydzień. Szczęść Boże.

Ks. Tomasz Flajszer