Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedziele Zwykłą - 16.01.2022 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. Dzisiaj przeżywamy II Niedzielę Zwykłą. Chociaż skończył się już czas Bożonarodzeniowy, to jednak tradycyjnie podczas liturgii nadal śpiewamy kolędy do 2 lutego. Składam serdeczne Bóg zapłać za  Wasze ofiary złożone tydzień temu na potrzeby naszej parafii.


2. Dzisiaj o godz. 12.00 serdecznie zapraszam parafian do wysłuchania koncertu kolęd w naszym kościele. Przyjadą do nas zaproszeni goście – artyści, muzycy, którzy wykonają kolędy we własnej interpretacji. Szczegóły podane są na plakatach.


3. W dniu 17 stycznia w poniedziałek przeżywać będziemy XXV Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce. Natomiast od 18.01 do 25.01 Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.


4. W piątek 21 stycznia obchodzić będziemy Dzień Babci, a w sobotę 22 stycznia Dzień Dziadka. Pamiętajmy w tych dniach o naszych Babciach i Dziadkach. Niech nie zabraknie w naszych sercach wdzięczności i modlitwy.


5. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.


6. W piątek 30 kwietnia 2021r. odbyło się zebranie Rady Parafialnej. Na zebraniu tym podjęto następujące decyzje:

Dla członków Rady Parafialnej priorytetem jest odnowienie elewacji kościoła. Wiąże się to z kosztami dlatego ofiary zbierane od Was, parafian, będą przeznaczone na ten cel. Nie chcemy ponownie się zadłużać dlatego najpierw będziemy dążyć do tego, aby zebrać potrzebną kwotę na odnowienie elewacji. W związku z tym Rada Parafialna podjęła także decyzję, aby odciążyć i znaleźć inny sposób finansowania i opłacania wywozu śmieci z cmentarza. Do tej pory kwota była potrącana ze składki inwestycyjnej. Po przedyskutowaniu problemu uchwalono, że na wywóz śmieci z cmentarza będzie przeznaczona ofiara w wysokości 20 zł na rok od każdego grobu ( z wyjątkiem grobu małych dzieci). Ofiarę będzie można składać u Pana kościelnego Jacka w zakrystii. Zwracamy się z prośbą o zrozumienie, gdyż zależy nam, aby kościół parafialny pięknie się prezentował.

Ofiarę można już składać za 2022 rok.


7. Msze Św. w tygodniu: od poniedziałku do soboty o godz. 18.00; w niedzielę o 9.00 i 11.00. Okazja do spowiedzi świętej 15 min. przed każdą Mszą świętą.

Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku bezpośrednio po wieczornej Mszy św. Można zamawiać intencje mszalne na ten rok.


8. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: nowy numer Opiekuna; nowy nr Gościa Niedzielnego i nowy nr Przewodnika Katolickiego oraz nowy nr Małego Gościa Niedzielnego.


9. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i wielu łask Bożych na cały tydzień. Szczęść Boże.

Ks. Tomasz Flajszer