Ogłoszenia duszpasterskie na Niedziele Chrztu Pańskiego - 9.01.2022 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Chrztu Pańskiego, która kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia i rozpoczyna Okres Zwykły. Chociaż kończy się już czas Bożonarodzeniowy, to jednak tradycyjnie podczas liturgii nadal śpiewamy kolędy do 2 lutego. Jest to także druga niedziela miesiąca. Wasze ofiary są przeznaczone na potrzeby naszej parafii. Składam serdeczne Bóg zapłać także za ofiary złożone jako wsparcie dla misjonarzy w Uroczystość Objawienia Pańskiego.


2. W tym roku także zamiast tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich pragnę zaprosić Parafian do kościoła na Msze święte w intencji mieszkańców poszczególnych ulic. Jest to podyktowane nadal trwającą pandemią koronawirusa, a więc także obawą o utratę zdrowia i wynikającej z tego kwarantanny. Dlatego serdecznie Was zapraszam – według wyznaczonego porządku – w dni powszednie od 10 do 13 stycznia na godz. 19.00. Będę składał Bogu Msze dziękczynno – błagalne w Waszych intencjach. Proszę przynieść ze sobą z domu krzyż do poświęcenia. Po Mszy św. będzie można zabrać poświęconą kredę do oznaczenia drzwi domu/mieszkania, a także poświęconą wodę dla pokropienia domu/mieszkania.


3. W piątek 14 stycznia o godz. 18.00 w nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego i podczas Mszy św. będziemy polecać Panu Bogu zmarłych w ostatnim czasie. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy za naszych drogich zmarłych.


4. W niedzielę 16 stycznia o godz. 12.00 serdecznie zapraszam parafian do wysłuchania koncertu kolęd w naszym kościele. Przyjadą do nas zaproszeni goście – artyści, którzy wykonają kolędy we własnej interpretacji. Szczegóły podane są na plakatach.


5. Bardzo dziękuję tym wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do przygotowania spotkania opłatkowego w Uroczystość Objawienia Pańskiego. Dziękuję także za to spotkanie we wspólnocie i kolędowanie.


6. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.


7. W piątek 30 kwietnia odbyło się zebranie Rady Parafialnej. Na zebraniu tym podjęto następujące decyzje:

Dla członków Rady Parafialnej priorytetem jest odnowienie elewacji kościoła. Wiąże się to z kosztami dlatego ofiary zbierane od Was, parafian, będą przeznaczone na ten cel. Nie chcemy ponownie się zadłużać dlatego najpierw będziemy dążyć do tego, aby zebrać potrzebną kwotę na odnowienie elewacji. W związku z tym Rada Parafialna podjęła także decyzję, aby odciążyć i znaleźć inny sposób finansowania i opłacania wywozu śmieci z cmentarza. Do tej pory kwota była potrącana ze składki inwestycyjnej. Po przedyskutowaniu problemu uchwalono, że na wywóz śmieci z cmentarza będzie przeznaczona ofiara w wysokości 20 zł na rok od każdego grobu ( z wyjątkiem grobu małych dzieci). Ofiarę będzie można składać u Pana kościelnego Jacka w zakrystii. Zwracamy się z prośbą o zrozumienie, gdyż zależy nam, aby kościół parafialny pięknie się prezentował.

Ofiarę można już składać za 2022 rok.


8. Msze Św. w tygodniu: od poniedziałku do piątku o godz. 18.00; w sobotę o 17.00; w niedzielę o 9.00 i 11.00. Okazja do spowiedzi świętej 15 min. przed każdą Mszą świętą.

Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku bezpośrednio po wieczornej Mszy św. Można zamawiać intencje mszalne na ten rok.


9. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: nowy nr Gościa Niedzielnego i nowy nr Przewodnika Katolickiego oraz nowy nr Małego Gościa Niedzielnego.


10. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i wielu łask Bożych na cały tydzień. Szczęść Boże.

Ks. Tomasz Flajszer