Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedziele po Narodzeniu Pańskim - 2.01.2022 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. Dzisiaj przeżywamy drugą Niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Bóg zapłać za Wasze ofiary złożone tydzień temu na Katolicki Uniwersytet Lubelski i utrzymanie kleryków naszej diecezji. Za tydzień druga niedziela miesiąca. Wasze ofiary będą przeznaczone na potrzeby naszej parafii.


2. W czwartek, 6 stycznia, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, nazywaną tradycyjnie świętem Trzech Króli. Święto to przypomina prawdę, że Bóg przyszedł nie tylko do Narodu Wybranego, ale do wszystkich ludzi. Msze święte w naszym kościele o godz. 9.00 i 11.00, na których pobłogosławimy kredę i kadzidło dla oznaczenia naszych mieszkań, na znak, że przyjęliśmy wcielonego Syna Bożego. Tradycyjnie jest to Dzień Misyjny. Jak co roku wspieramy modlitewnie i materialnie tych, którzy głoszą Dobrą Nowinę o zbawieniu w krajach misyjnych. Przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiarę do puszki na ten cel.


3. W tym roku także zamiast tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich pragnę zaprosić Parafian do kościoła na Msze święte w intencji mieszkańców poszczególnych ulic. Jest to podyktowane nadal trwającą pandemią koronawirusa, a więc także obawą o utratę zdrowia i wynikającej z tego kwarantanny. Dlatego serdecznie Was zapraszam – według wyznaczonego porządku – w dni powszednie od 10 do 13 stycznia na godz. 19.00. Będę składał Bogu Msze dziękczynno – błagalne w Waszych intencjach. Proszę przynieść ze sobą z domu krzyż do poświęcenia. Po Mszy św. będzie można zabrać poświęconą kredę do oznaczenia drzwi domu/mieszkania a także poświęconą wodę dla pokropienia domu/mieszkania.


4. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. W I czwartek ze względu na Uroczystość Objawienia Pańskiego okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 17.30 i Msza święta o godz. 18.00.


5. W tym tygodniu, wyjątkowo w II sobotę miesiąca stycznia, odwiedziny chorych od godz. 9.00.


6. W czwartek 6 stycznia o godz. 14.00 na Sali wiejskiej odbędzie się spotkanie opłatkowe dla wszystkich grup parafialnych. Będziemy kolędować we wspólnocie. Serdecznie zapraszam.


7. W niedzielę 16 stycznia o godz. 12.00 serdecznie zapraszam parafian do wysłuchania koncertu kolęd w naszym kościele. Przyjadą do nas zaproszeni goście – artyści, którzy wykonają kolędy we własnej interpretacji. Szczegóły podane są na plakatach.


8. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.


9. Dzisiaj po Mszy świętej o godzinie 11.00 na spotkanie zapraszam rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej.


10. W piątek 30 kwietnia odbyło się zebranie Rady Parafialnej. Na zebraniu tym podjęto następujące decyzje:

Dla członków Rady Parafialnej priorytetem jest odnowienie elewacji kościoła. Wiąże się to z kosztami dlatego ofiary zbierane od Was, parafian, będą przeznaczone na ten cel. Nie chcemy ponownie się zadłużać dlatego najpierw będziemy dążyć do tego, aby zebrać potrzebną kwotę na odnowienie elewacji. W związku z tym Rada Parafialna podjęła także decyzję, aby odciążyć i znaleźć inny sposób finansowania i opłacania wywozu śmieci z cmentarza. Do tej pory kwota była potrącana ze składki inwestycyjnej. Po przedyskutowaniu problemu uchwalono, że na wywóz śmieci z cmentarza będzie przeznaczona ofiara w wysokości 20 zł na rok od każdego grobu ( z wyjątkiem grobu małych dzieci). Ofiarę będzie można składać u Pana kościelnego Jacka w zakrystii. Zwracamy się z prośbą o zrozumienie, gdyż zależy nam, aby kościół parafialny pięknie się prezentował.

Ofiarę można już składać za 2022 rok.


11. Msze Św. w tygodniu: od poniedziałku do środy o 18.00; w czwartek o 9.00 i 11.00; w piątek i sobotę o 18.00; w niedzielę o 9.00 i 11.00.

Okazja do spowiedzi świętej 15 min. przed każdą Mszą świętą.

Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku bezpośrednio po wieczornej Mszy św. Można zamawiać intencje mszalne na ten rok.


12. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: nowy numer Opiekuna; nowy nr Gościa Niedzielnego i nowy nr Przewodnika Katolickiego oraz nowy nr Małego Gościa Niedzielnego.


13. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i wielu łask Bożych na cały tydzień. Szczęść Boże.

Ks. Tomasz Flajszer