Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedziele Adwentu - 19.12.2021 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. Dzisiaj przypada IV Niedziela Adwentu. Bóg zapłać za Wasze ofiary złożone tydzień temu na potrzeby naszej parafii.


2. W czwartek 23 grudnia odbędzie się ostatnia Msza Roratnia. Zapraszam dzieci, które przygotowywały się razem z Maryją na przyjście Jej Syna bo otrzymają niespodziankę na zakończenie.


3. W zakrystii można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny.


4. Od I niedzieli Adwentu nie potrzeba dekorować kościoła kwiatami. Sprzątający składają wtedy ofiarę – równowartość zakupionych kwiatów. Jednocześnie pragnę zaprosić mieszkańców ulic Dębowej, Kwiatowej i Łanowej do wykonania dekoracji bożonarodzeniowej w naszym kościele, przy czym stajenka z oświetleniem jest już dostępna do wystroju.


5. We wtorek 21 grudnia w naszej parafii odbędzie się spowiedź adwentowa w godzinach od 15.00 do 16.00 i od 16.45 do 17.30. O godz. 17.30 Msza św. w intencji ks. Administratora. Przybędzie dwóch kapłanów z posługą w konfesjonale. Skorzystajmy z możliwości wyspowiadania się tuż przed świętami.


6. W piątek 24 grudnia rozpoczynamy Wigilię Bożego Narodzenia. Zadbajmy wszyscy o tradycyjną chrześcijańską oprawę wieczerzy wigilijnej. Łamiąc się opłatkiem zasiądźmy do rodzinnego stołu, ze wspólną modlitwą, lekturą Pisma Świętego, śpiewem kolęd i pastorałek. Zachowajmy w tym szczególnym dniu tradycyjny wigilijny post. Pasterka w naszym kościele odbędzie się o godz. 22.00 i o godz. 24.00. Ofiary składane na tacę na Pasterce będą przeznaczone na Fundusz „Pro Familia” ( Pomoc Rodzinie).


7. W sobotę 25 grudnia będziemy przeżywać Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. według porządku niedzielnego. Natomiast 26 grudnia w niedzielę przypada Święto Świętej Rodziny. W tym dniu, jak co roku, wspieramy duchowo i materialnie katolickie uczelnie: Katolicki Uniwersytet Lubelski i Wyższe Seminarium Duchowne w Kaliszu. W związku z tym przy wyjściu z kościoła można złożyć do puszki ofiarę na ten cel.


8. Dzisiaj po Mszy świętej o godzinie 11.00 na spotkanie zapraszam rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej.


9. W środę po Mszy św. nowenna do MB Nieustającej Pomocy.


10. Można jeszcze zamawiać wypominki roczne po Mszy świętej w zakrystii. Za naszych zmarłych z rocznych wypominek, które są obecnie zamawiane, modlimy się od I Niedzieli Adwentu.


11. W piątek 30 kwietnia odbyło się zebranie Rady Parafialnej. Na zebraniu tym podjęto następujące decyzje:

Dla członków Rady Parafialnej priorytetem jest odnowienie elewacji kościoła. Wiąże się to z kosztami dlatego ofiary zbierane od Was, parafian, będą przeznaczone na ten cel. Nie chcemy ponownie się zadłużać dlatego najpierw będziemy dążyć do tego, aby zebrać potrzebną kwotę na odnowienie elewacji. W związku z tym Rada Parafialna podjęła także decyzję, aby odciążyć i znaleźć inny sposób finansowania i opłacania wywozu śmieci z cmentarza. Do tej pory kwota była potrącana ze składki inwestycyjnej. Po przedyskutowaniu problemu uchwalono, że na wywóz śmieci z cmentarza będzie przeznaczona ofiara w wysokości 20 zł na rok od każdego grobu ( z wyjątkiem grobu małych dzieci). Ofiarę będzie można składać u Pana kościelnego Jacka w zakrystii. Zwracamy się z prośbą o zrozumienie, gdyż zależy nam, aby kościół parafialny pięknie się prezentował.

W tym miejscu pragnę przypomnieć o tej decyzji, gdyż zbliża się koniec roku 2021, a nie wszyscy jeszcze dokonali wpłaty.


12. Msze Św. w tygodniu: w poniedziałek o 18.00; we wtorek o 17.30; w środę o 18.00; czwartek o 17.00; w piątek Pasterka o 22.00 i o 24.00; w sobotę i niedzielę o 9.00 i 11.00. Okazja do spowiedzi świętej 15 min. przed każdą Mszą świętą.

Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku bezpośrednio po wieczornej Mszy św. Można zamawiać intencje mszalne na ten rok.


13. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: nowy numer Opiekuna; nowy nr Gościa Niedzielnego i nowy nr Przewodnika Katolickiego oraz nowy nr Małego Gościa Niedzielnego.


14. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i wielu łask Bożych na cały tydzień. Szczęść Boże.

Ks. Tomasz Flajszer