Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedziele Adwentu - 12.12.2021 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. Dzisiaj przypada III Niedziela Adwentu, która tradycyjnie nosi nazwę „Gaudete” – radujcie się. Jest to druga niedziela miesiąca. Wasze ofiary są przeznaczone na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone tydzień temu ofiary do puszki przeznaczone na pomoc Kościołowi na Wschodzie.


2. Dziś w Kościele rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin.


3. W zakrystii można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny.


4. Od I niedzieli Adwentu nie potrzeba dekorować kościoła kwiatami. Sprzątający składają wtedy ofiarę – równowartość zakupionych kwiatów. Jednocześnie pragnę zaprosić mieszkańców ulic Dębowej, Kwiatowej i Łanowej do wykonania dekoracji bożonarodzeniowej w naszym kościele, przy czym stajenka z oświetleniem jest już dostępna do wystroju.


5. W Adwencie zachęcam do udziału w Roratach – Mszach świętych ku czci NMP, na które zapraszam dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych we wtorek i czwartek o godz. 18.00. Na Roratach są losowane figurki Matki Bożej dlatego na losowanie dzieci przynoszą dobre uczynki umieszczone na kartkach z imieniem i nazwiskiem.


6. Za tydzień w niedzielę po Mszy świętej o godzinie 11.00 na spotkanie zapraszam rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej.


7. Dziękuję Radzie Duszpasterskiej, Kołu Gospodyń Wiejskich, Ochotniczej Straży Pożarnej i Panu Radnemu Zenonowi Janasowi za zorganizowanie i przygotowanie prezentów i paczek, które św. Mikołaj wręczył dzieciom 6 grudnia w naszym kościele parafialnym.


8. W środę po Mszy św. nowenna do MB Nieustającej Pomocy.


9. W tym tygodniu w poniedziałek przypada wspomnienie św. Łucji, a we wtorek wspomnienie św. Jana od Krzyża.


10. Można jeszcze zamawiać wypominki roczne po Mszy świętej w zakrystii. Za naszych zmarłych z rocznych wypominek, które są obecnie zamawiane, modlimy się od I Niedzieli Adwentu.


11. W piątek 30 kwietnia odbyło się zebranie Rady Parafialnej. Na zebraniu tym podjęto następujące decyzje:

Dla członków Rady Parafialnej priorytetem jest odnowienie elewacji kościoła. Wiąże się to z kosztami dlatego ofiary zbierane od Was, parafian, będą przeznaczone na ten cel. Nie chcemy ponownie się zadłużać dlatego najpierw będziemy dążyć do tego, aby zebrać potrzebną kwotę na odnowienie elewacji. W związku z tym Rada Parafialna podjęła także decyzję, aby odciążyć i znaleźć inny sposób finansowania i opłacania wywozu śmieci z cmentarza. Do tej pory kwota była potrącana ze składki inwestycyjnej. Po przedyskutowaniu problemu uchwalono, że na wywóz śmieci z cmentarza będzie przeznaczona ofiara w wysokości 20 zł na rok od każdego grobu ( z wyjątkiem grobu małych dzieci). Ofiarę będzie można składać u Pana kościelnego Jacka w zakrystii. Zwracamy się z prośbą o zrozumienie, gdyż zależy nam, aby kościół parafialny pięknie się prezentował.

W tym miejscu pragnę przypomnieć o tej decyzji, gdyż zbliża się koniec roku 2021, a nie wszyscy jeszcze dokonali wpłaty.


12. Msze Św. w tygodniu: od poniedziałku do soboty o godz. 18.00; w niedzielę o 9.00 i 11.00. Okazja do spowiedzi świętej 15 min. przed każdą Mszą świętą.

Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku bezpośrednio po wieczornej Mszy św. Można zamawiać intencje mszalne na ten rok.


13. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: nowy nr Gościa Niedzielnego i nowy nr Przewodnika Katolickiego oraz nowy nr Małego Gościa Niedzielnego.


14. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i wielu łask Bożych na cały tydzień. Szczęść Boże.

Ks. Tomasz Flajszer