Ogłoszenia duszpasterskie na XXXIII Niedzielę Zwykłą - 14.11.2021r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. Przeżywamy 33 Niedzielę zwykłą. Dzisiaj przypada 2 niedziela miesiąca. Wasze ofiary są przeznaczone na potrzeby naszej parafii. Po Mszy św. do puszki będzie można złożyć także ofiarę przeznaczoną na Caritas Diecezji Kaliskiej dla biednych i potrzebujących.


2. Za tydzień 21 listopada po Mszy świętej o godzinie 11.00 na spotkanie zapraszam rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej.


3. W środę po Mszy św. nowenna do MB Nieustającej Pomocy.


4. W środę przypada wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, w czwartek bł. Karoliny Kózkówny, a w sobotę św. Rafała Kalinowskiego.


5. Wypominki roczne można zamawiać przez cały listopad po każdej Mszy św. w zakrystii, podając godzinę niedzielnej Mszy św. (9.00 lub 11.00). Za zmarłych z rocznych wypominek, które są obecnie zamawiane, będziemy się modlić od I niedzieli Adwentu.


6. Dziękuje Panom: Piotr Walczak, Michał Garbacz, Rafał Minta i Dawid Janas za rozładowanie opału do ogrzania budynku kościelnego.


7. Dziękuję także Panu Radnemu Zenonowi Janasowi za naprawę światła wokół kościoła i ufundowanie lampy oświetleniowej na miejscu parkingowym.


8. Odpust za zmarłych: Zgodnie z zarządzeniem Penitencjarni Apostolskiej wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę  przez cały listopad mogą dostąpić odpustu zupełnego, który można ofiarować za zmarłych. Można go uzyskać tylko jeden raz. W czasie nawiedzenia należy odmówić Ojcze nasz, Wierzę oraz przystąpić do spowiedzi, Komunii św. i odmówić dowolną modlitwę w intencji Ojca Świętego. Natomiast wierni, którzy nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać odpust za dusze w czyśćcu cierpiące. Odpust jest zupełny i zgodnie z zarządzeniem Penitencjarni Apostolskiej można również go uzyskać przez cały listopad.


9. W piątek 30 kwietnia odbyło się zebranie Rady Parafialnej. Na zebraniu tym podjęto następujące decyzje:

Dla członków Rady Parafialnej priorytetem jest odnowienie elewacji kościoła. Wiąże się to z kosztami dlatego ofiary zbierane od Was, parafian, będą przeznaczone na ten cel. Nie chcemy ponownie się zadłużać dlatego najpierw będziemy dążyć do tego, aby zebrać potrzebną kwotę na odnowienie elewacji. W związku z tym Rada Parafialna podjęła także decyzję, aby odciążyć i znaleźć inny sposób finansowania i opłacania wywozu śmieci z cmentarza. Do tej pory kwota była potrącana ze składki inwestycyjnej. Po przedyskutowaniu problemu uchwalono, że na wywóz śmieci z cmentarza będzie przeznaczona ofiara w wysokości 20 zł na rok od każdego grobu ( z wyjątkiem grobu małych dzieci). Ofiarę będzie można składać u Pana kościelnego Jacka w zakrystii. Zwracamy się z prośbą o zrozumienie, gdyż zależy nam, aby kościół parafialny pięknie się prezentował.

W tym miejscu pragnę przypomnieć o tej decyzji, gdyż zbliża się koniec roku 2021, a nie wszyscy jeszcze dokonali wpłaty.


10. Msze Św. w tygodniu: od poniedziałku do soboty o godz. 18.00; w niedzielę o 9.00 i 11.00. Okazja do spowiedzi świętej 15 min. przed każdą Mszą świętą.

Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku bezpośrednio po wieczornej Mszy św. Można zamawiać intencje mszalne na ten rok.


11. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: nowy nr Gościa Niedzielnego i nowy nr Przewodnika Katolickiego oraz nowy nr Małego Gościa Niedzielnego.


12. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i wielu łask Bożych na cały tydzień. Szczęść Boże.

Ks. Tomasz Flajszer