Ogłoszenia duszpasterskie na XXVIII Niedzielę Zwykłą - 10.10.2021r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. Przeżywamy 28 Niedzielę zwykłą. Dzisiaj przypada druga niedziela miesiąca. Wasze ofiary są przeznaczone na potrzeby naszej parafii. Dzisiaj przeżywamy także Dzień Papieski.  Z tego względu przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek na Papieski Fundusz Stypendialny.


2. W piątek 1 października rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe, które są odprawiane przez cały miesiąc: w dni powszednie o godz. 17.30 przed Mszą św., a w niedzielę dziesiątka różańca po każdej Mszy św. Plan prowadzenia modlitwy różańcowej znajduje się na tablicach ogłoszeń i na stronie parafialnej. Dzieci, które przychodzą na różaniec otrzymały specjalne plansze różańcowe, do których przez cały październik będą zbierać naklejki. Wszystkich czcicieli Matki Bożej Różańcowej zapraszam do wspólnej modlitwy.


3. W środę po Mszy św. nowenna do MB Nieustającej Pomocy.


4. W środę 13 października przypada ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie z różańcem o godz. 17.30. O przystrojenie figury Matki Bożej Fatimskiej i poniesienie jej w procesji proszę Męską Różę Różańcową. Zapraszam do wspólnej modlitwy.


5. Za tydzień po Mszy świętej o godz. 11.00 zapraszam rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej.


6. Serdecznie zapraszam parafian i gości na Wieczornicę z okazji Dnia Papieskiego, która odbędzie się 19 października o godz. 16.30 w Sali gimnastycznej przy ZSP w Łąkocinach.


7. W związku z Dniem Papieskim tradycyjnie w naszej parafii zamawiamy „kremówki” – zapisy po każdej Mszy świętej w zakrystii do 12 października.


8. W zakrystii można nabyć kalendarz diecezjalny na 2022 rok. Jego cena jest taka sama jak w zeszłym roku. .


9. W tym tygodniu w czwartek 14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Pamiętajmy w modlitwach o naszych nauczycielach, katechetach, wychowawcach i pedagogach. Natomiast 16 października przypada rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. W tym dniu, w sobotę o godz. 21.00 zapraszam parafian na wieczorną modlitwę przy pomniku św. Jana Pawła II.


10. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Dlatego zwracam się z prośbą do parafian o pomoc w uporządkowaniu naszego parafialnego cmentarza. Porządkowanie odbędzie się 23 października w sobotę od godz. 9.00. Proszę aby zabrać ze sobą odpowiednie narzędzia: grabki, haczki itp. Wszelka pomoc jest mile widziana.


 

11. W piątek 30 kwietnia odbyło się zebranie Rady Parafialnej. Na zebraniu tym podjęto następujące decyzje:

Dla członków Rady Parafialnej priorytetem jest odnowienie elewacji kościoła. Wiąże się to z kosztami dlatego ofiary zbierane od Was, parafian, będą przeznaczone na ten cel. Nie chcemy ponownie się zadłużać dlatego najpierw będziemy dążyć do tego, aby zebrać potrzebną kwotę na odnowienie elewacji. W związku z tym Rada Parafialna podjęła także decyzję, aby odciążyć i znaleźć inny sposób finansowania i opłacania wywozu śmieci z cmentarza. Do tej pory kwota była potrącana ze składki inwestycyjnej. Po przedyskutowaniu problemu uchwalono, że na wywóz śmieci z cmentarza będzie przeznaczona ofiara w wysokości 20 zł na rok od każdego grobu ( z wyjątkiem grobu małych dzieci). Ofiarę będzie można składać u Pana kościelnego Jacka w zakrystii. Zwracamy się z prośbą o zrozumienie, gdyż zależy nam, aby kościół parafialny pięknie się prezentował.

W tym miejscu pragnę przypomnieć o tej decyzji, gdyż zbliża się koniec roku 2021, a nie wszyscy jeszcze dokonali wpłaty.


12. Msze Św. w tygodniu: od poniedziałku do soboty o godz. 18.00; w niedzielę o 9.00 i 11.00. Okazja do spowiedzi świętej 15 min. przed każdą Mszą świętą.

Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku bezpośrednio po wieczornej Mszy św. Można zamawiać intencje mszalne na ten rok.


13. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: nowy numer Opiekuna (cena wynosi 3,5 zł); nowy nr Gościa Niedzielnego i nowy nr Przewodnika Katolickiego oraz nowy nr Małego Gościa Niedzielnego.


14. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i wielu łask Bożych na cały tydzień. Szczęść Boże. 

Ks. Tomasz Flajszer