Ogłoszenia duszpasterskie na XXVI Niedzielę Zwykłą - 26.09.2021r.

1. Przeżywamy 26 Niedzielę zwykłą. Bóg zapłać za Wasze ofiary złożone tydzień temu do puszek przeznaczone na uczelnie katolickie.

2. W piątek 1 października rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, które będą odprawiane przez cały miesiąc: w dni powszednie o godz. 17.30 przed Mszą św., a w niedzielę dziesiątka różańca po każdej Mszy św. Plan prowadzenia modlitwy różańcowej znajduje się na tablicach ogłoszeń i na stronie parafialnej. Dzieci, które będą przychodzić na różaniec otrzymają specjalne plansze różańcowe, do których przez cały październik będą zbierać naklejki. Wszystkich czcicieli Matki Bożej Różańcowej zapraszam do wspólnej modlitwy.

3. W środę po Mszy św. nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W tym dniu 29.09 przypada także święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

4. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W I piątek okazja do spowiedzi od godz. 17.00, różaniec rozpocznie się o 17.30 a Msza święta o godz. 18.00. W I sobotę odwiedziny chorych od godz. 9.00.

5. Za tydzień na spotkanie po Mszy świętej o godz. 11.00 zapraszam rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej. Dla tych dzieci po Mszy świętej zostaną poświęcone różańce.

6. Dziękuję Panom, którzy podjęli się i dokonali naprawy uszkodzonych schodów przy wejściu do kościoła.

7.W piątek 30 kwietnia odbyło się zebranie Rady Parafialnej. Na zebraniu tym podjęto następujące decyzje:

Dla członków Rady Parafialnej priorytetem jest odnowienie elewacji kościoła. Wiąże się to z kosztami dlatego ofiary zbierane od Was, parafian, będą przeznaczone na ten cel. Nie chcemy ponownie się zadłużać dlatego najpierw będziemy dążyć do tego, aby zebrać potrzebną kwotę na odnowienie elewacji. W związku z tym Rada Parafialna podjęła także decyzję, aby odciążyć i znaleźć inny sposób finansowania i opłacania wywozu śmieci z cmentarza. Do tej pory kwota była potrącana ze składki inwestycyjnej. Po przedyskutowaniu problemu uchwalono, że na wywóz śmieci z cmentarza będzie przeznaczona ofiara w wysokości 20 zł na rok od każdego grobu ( z wyjątkiem grobu małych dzieci). Ofiarę będzie można składać u Pana kościelnego Jacka w zakrystii. Zwracamy się z prośbą o zrozumienie, gdyż zależy nam, aby kościół parafialny pięknie się prezentował.

8. Msze Św. w tygodniu: w poniedziałek wyjątkowo o 19.00, od wtorku do soboty o godz. 18.00; w niedzielę o 9.00 i 11.00. Okazja do spowiedzi świętej 15 min. przed każdą Mszą świętą.

Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku bezpośrednio po wieczornej Mszy św. Można zamawiać intencje mszalne na ten rok.

9. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: nowy numer Opiekuna (wzrosła jego cena do 3,5 zł); nowy nr Gościa Niedzielnego i nowy nr Przewodnika Katolickiego oraz nowy nr Małego Gościa Niedzielnego.

10. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i wielu łask Bożych na cały tydzień. Szczęść Boże.