Ogłoszenia duszpasterskie na XXV Niedzielę Zwykłą - 19.09.2021r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. Przeżywamy 25 Niedzielę zwykłą. Bóg zapłać za Wasze ofiary złożone tydzień temu na potrzeby naszej parafii. Dzisiaj po Mszy św. można złożyć ofiary do puszek, które będą przeznaczone na uczelnie katolickie.


2. W środę po Mszy św. nowenna do MB Nieustającej Pomocy.


3. Bardzo dziękuję tym parafianom, którzy odpowiedzieli na prośbę i przekazali płody rolne dla Sióstr klauzurowych w Ostrowie Wlkp. Dziękuję także Panu Janowi Krysiakowi za to, że zgodził się aby podjechać samochodem by zabrać od Was wszystkie dary i zawieźć je do Sióstr do Ostrowa. Również Siostry bardzo dziękują za Wasze dobre serce.


4. Dziękuję V Róży Różańcowej za przystrojenie figury Matki Bożej fatimskiej i poniesienie jej w procesji w poniedziałek 13 września.


5. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszam na spotkanie rodziców i dzieci z klasy III, które przygotowują się do I Komunii św..


6. Wyjątkowo w czwartek 23 września o godz. 18.00 w nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego i podczas Mszy świętej będziemy polecać Panu Bogu zmarłych w ostatnim czasie. Zapraszam do wspólnej modlitwy za naszych drogich zmarłych.


7. We wtorek 21 września obchodzić będziemy święto św. Mateusza, w czwartek wspomnienie św. Ojca Pio, a w piątek Rocznicę Poświęcenia Kościoła Katedralnego.


8. W piątek 30 kwietnia odbyło się zebranie Rady Parafialnej. Na zebraniu tym podjęto następujące decyzje:

Dla członków Rady Parafialnej priorytetem jest odnowienie elewacji kościoła. Wiąże się to z kosztami dlatego ofiary zbierane od Was, parafian, będą przeznaczone na ten cel. Nie chcemy ponownie się zadłużać dlatego najpierw będziemy dążyć do tego, aby zebrać potrzebną kwotę na odnowienie elewacji. W związku z tym Rada Parafialna podjęła także decyzję, aby odciążyć i znaleźć inny sposób finansowania i opłacania wywozu śmieci z cmentarza. Do tej pory kwota była potrącana ze składki inwestycyjnej. Po przedyskutowaniu problemu uchwalono, że na wywóz śmieci z cmentarza będzie przeznaczona ofiara w wysokości 20 zł na rok od każdego grobu ( z wyjątkiem grobu małych dzieci). Ofiarę będzie można składać u Pana kościelnego Jacka w zakrystii. Zwracamy się z prośbą o zrozumienie, gdyż zależy nam, aby kościół parafialny pięknie się prezentował.


9. Msze Św. w tygodniu: od poniedziałku do soboty o godz. 18.00; w niedzielę o 9.00 i 11.00.

Okazja do spowiedzi świętej 15 min. przed każdą Mszą świętą.

Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku bezpośrednio po wieczornej Mszy św. Można zamawiać intencje mszalne na ten rok.


10. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: nowy nr Gościa Niedzielnego i nowy nr Przewodnika Katolickiego oraz nowy nr Małego Gościa Niedzielnego.


11. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i wielu łask Bożych na cały tydzień. Szczęść Boże.

 

Ks. Tomasz Flajszer