Ogłoszenia duszpasterskie na XXIV Niedzielę Zwykłą - 12.09.2021 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. Przeżywamy 24 Niedzielę zwykłą. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu do puszek przeznaczone na pomoc dla Afgańczyków. Dzisiaj druga niedziela miesiąca. Wasze ofiary są przeznaczone na potrzeby naszej parafii. Za tydzień ofiary do puszek będą przeznaczone na uczelnie katolickie.


2. W środę po Mszy św. nowenna do MB Nieustającej Pomocy.


3. Wobec poprawiającej się sytuacji zagrożenia związanej ze stanem epidemii Ks. Bp Damian Bryl odwołał z dniem 19 czerwca 2021 roku dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane.


4. W poniedziałek 13 września po Mszy świętej o godzinie 18.00 zapraszam na Nabożeństwo Fatimskie. O przystrojenie figury Matki Bożej Fatimskiej i poniesienie jej w procesji proszę V Różę Różańcową. Zachęcam do wspólnej modlitwy.


5. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszam na spotkanie rodziców i dzieci z klasy III, które przygotowują się do I Komunii św..


6. W zakrystii mogą zgłaszać się osoby, które chciałyby ofiarować płody rolne jako dar dla Sióstr klauzurowych z Ostrowa Wlkp. W sobotę 18 września od godz. 9.00 podjedziemy samochodem, aby zebrać przygotowane przez Was dary i zawieziemy je do Sióstr.


7. We wtorek 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego, a w sobotę święto Świętego Stanisława Kostki.


8. W piątek 30 kwietnia odbyło się zebranie Rady Parafialnej. Na zebraniu tym podjęto następujące decyzje:

Dla członków Rady Parafialnej priorytetem jest odnowienie elewacji kościoła. Wiąże się to z kosztami dlatego ofiary zbierane od Was, parafian, będą przeznaczone na ten cel. Nie chcemy ponownie się zadłużać dlatego najpierw będziemy dążyć do tego, aby zebrać potrzebną kwotę na odnowienie elewacji. W związku z tym Rada Parafialna podjęła także decyzję, aby odciążyć i znaleźć inny sposób finansowania i opłacania wywozu śmieci z cmentarza. Do tej pory kwota była potrącana ze składki inwestycyjnej. Po przedyskutowaniu problemu uchwalono, że na wywóz śmieci z cmentarza będzie przeznaczona ofiara w wysokości 20 zł na rok od każdego grobu ( z wyjątkiem grobu małych dzieci). Ofiarę będzie można składać u Pana kościelnego Jacka w zakrystii. Zwracamy się z prośbą o zrozumienie, gdyż zależy nam, aby kościół parafialny pięknie się prezentował.


9. Msze Św w tygodniu: od poniedziałku do soboty o godz. 18.00; we wtorek wyjątkowo o 17.00; w niedzielę o 9.00 i 11.00.

Okazja do spowiedzi świętej 15 min. przed każdą Mszą świętą.

Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku bezpośrednio po wieczornej Mszy św. Można zamawiać intencje mszalne na ten rok.


10. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: nowy numer Opiekuna, wzrosła jego cena do 3,5 zł; nowy nr Gościa Niedzielnego i nowy nr Przewodnika Katolickiego oraz nowy nr Małego Gościa Niedzielnego. 


11. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i wielu łask Bożych na cały tydzień. Szczęść Boże.

 

Ks. Tomasz Flajszer