Ogłoszenia duszpasterskie na XXIII Niedzielę Zwykłą - 5.09.2021 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. Przeżywamy 23 Niedzielę zwykłą. Po Mszy świętej będzie można złożyć ofiarę do puszek przeznaczoną na pomoc dla Afgańczyków.


2. W środę po Mszy św. nowenna do MB Nieustającej Pomocy.


3. Wobec poprawiającej się sytuacji zagrożenia związanej ze stanem epidemii Ks. Bp Damian Bryl odwołał z dniem 19 czerwca 2021 roku dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane.


4. Dzisiaj w Jankowie Zaleśnym odbędzie się Odpust parafialny ku czci Matki Bożej. Suma odpustowa o godz. 12.00. Po Mszy św. o godz. 9.00 wyruszymy w pieszej pielgrzymce z pielgrzymami z Wierzbna do Pani Jankowskiej na uroczystości odpustowe.


5. W piątek 10 września o godz. 18.00 w nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego i podczas Mszy świętej będziemy polecać Panu Bogu zmarłych w ostatnim czasie. Zapraszam do wspólnej modlitwy za naszych drogich zmarłych.


6. W środę 8 września obchodzimy święto Narodzenia NMP, nazywane też świętem Matki Bożej Siewnej. Msza święta o godz. 18.00 podczas której odbędzie się błogosławieństwo ziarna siewnego. Zapraszam do kościoła wszystkich czcicieli Matki Bożej.


7. W piątek 30 kwietnia odbyło się zebranie Rady Parafialnej. Na zebraniu tym podjęto następujące decyzje:

Dla członków Rady Parafialnej priorytetem jest odnowienie elewacji kościoła. Wiąże się to z kosztami dlatego ofiary zbierane od Was, parafian, będą przeznaczone na ten cel. Nie chcemy ponownie się zadłużać dlatego najpierw będziemy dążyć do tego, aby zebrać potrzebną kwotę na odnowienie elewacji. W związku z tym Rada Parafialna podjęła także decyzję, aby odciążyć i znaleźć inny sposób finansowania i opłacania wywozu śmieci z cmentarza. Do tej pory kwota była potrącana ze składki inwestycyjnej. Po przedyskutowaniu problemu uchwalono, że na wywóz śmieci z cmentarza będzie przeznaczona ofiara w wysokości 20 zł na rok od każdego grobu ( z wyjątkiem grobu małych dzieci). Ofiarę będzie można składać u Pana kościelnego Jacka  w zakrystii. Zwracamy się z prośbą o zrozumienie, gdyż zależy nam, aby kościół parafialny pięknie się prezentował.


8. Msze Św. w tygodniu: od poniedziałku do piątku o godz. 18.00; w sobotę wyjątkowo o 17.00; w niedzielę o 9.00 i 11.00.

Okazja do spowiedzi świętej 15 min. przed każdą Mszą świętą.

Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku bezpośrednio po wieczornej Mszy św. Można zamawiać intencje mszalne na ten rok.


9. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: nowy nr Gościa Niedzielnego i nowy nr Przewodnika Katolickiego oraz nowy nr Małego Gościa Niedzielnego.


10. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i wielu łask Bożych na cały tydzień. Szczęść Boże.

 

Ks. Tomasz Flajszer