Ogłoszenia duszpasterskie na XV Niedzielę Zwykłą - 11.07.2021 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. Przeżywamy XV Niedzielę Zwykłą. Dzisiaj druga niedziela miesiąca. Wasze ofiary są przeznaczone na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać.


2. W środę po Mszy św. nowenna do MB Nieustającej Pomocy.


3. Wobec poprawiającej się sytuacji zagrożenia związanej ze stanem epidemii Ks. Bp Damian Bryl odwołał z dniem 19 czerwca 2021 roku dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane.


4. Pragnę przypomnieć, że wszelkie prace, które mają być wykonywane na cmentarzu należy najpierw zgłosić zarządcy czyli Ks. Administratorowi. Natomiast po przybyciu na Mszę św. samochody parkujmy na przeznaczonym do tego parkingu lub na boisku za kościołem. Zakazuje się parkowania samochodów wokół kościoła.


5. We wtorek 13 lipca po Mszy świętej o godzinie 18.00 zapraszam na Nabożeństwo Fatimskie. O przystrojenie figury Matki Bożej Fatimskiej i poniesienie jej w procesji proszę II Różę Różańcową. Zachęcam do wspólnej modlitwy.


6. Pragnę bardzo podziękować tym osobom, które w sobotę znalazły czas i przyszły pomóc w pracy na cmentarzu poprzez obdziabanie tui i obsypanie ich korą. Wśród obecnych było 6 Pań i 1 Pan. Niech Bóg wynagrodzi Wam poświęcony czas i trud pracy.


7. W niedzielę 29 sierpnia odbędą się Dożynki Wiejsko – Parafialne. Będzie to dzień dziękczynienia za żniwa i tegoroczne zbiory, dzień wdzięczności Panu Bogu za zebrane plony. Pragniemy, aby miały one uroczysty charakter. Wiąże się to z ogromnym wysiłkiem organizacyjnym. Aby mogły się odbyć przedstawiciele Rady Parafialnej i Rady Duszpasterskiej będą rozprowadzać cegiełki na organizację Dożynek. Zwracam się z prośbą o życzliwe ich przyjęcie, by w ten sposób przyczynić się także do wniesienia swojego osobistego wkładu. Dożynki zawsze są okazją do wspólnego dziękczynienia i jednocześnie świętowania.


8. Wzorem lat ubiegłych zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, który można składować przy kościele. Przychody z tej zbiórki pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata. Więcej informacji na plakacie i na ulotkach, które można zabrać z kościoła. Zbiórka potrwa do 27 lipca do godz. 12.00.


 

9. W piątek 30 kwietnia odbyło się zebranie Rady Parafialnej. Na zebraniu tym podjęto następujące decyzje:

Dla członków Rady Parafialnej priorytetem jest odnowienie elewacji kościoła. Wiąże się to z kosztami dlatego ofiary zbierane od Was, parafian, będą przeznaczone na ten cel. Nie chcemy ponownie się zadłużać dlatego najpierw będziemy dążyć do tego, aby zebrać potrzebną kwotę na odnowienie elewacji. W związku z tym Rada Parafialna podjęła także decyzję, aby odciążyć i znaleźć inny sposób finansowania i opłacania wywozu śmieci z cmentarza. Do tej pory kwota była potrącana ze składki inwestycyjnej. Po przedyskutowaniu problemu uchwalono, że na wywóz śmieci z cmentarza będzie przeznaczona ofiara w wysokości 20 zł na rok od każdego grobu ( z wyjątkiem grobu małych dzieci). Ofiarę będzie można składać u Pana kościelnego Jacka w zakrystii. Zwracamy się z prośbą o zrozumienie, gdyż zależy nam, aby kościół parafialny pięknie się prezentował.


10. Msze Św. w tygodniu: od poniedziałku do soboty o godz. 18.00; w niedzielę o godz. 9.00 i 11.00. Okazja do spowiedzi świętej 15 min. przed każdą Mszą Świętą. Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku bezpośrednio po wieczornej Mszy św. Można zamawiać intencje mszalne na ten rok.


11. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: nowy nr Gościa Niedzielnego i nowy nr Przewodnika Katolickiego oraz nowy nr Małego Gościa Niedzielnego.


12. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i wielu łask Bożych na cały tydzień. Szczęść Boże.


Daniel Piotr Schulz, stanu wolnego, wyz. rz. – kat., zam. Par. p.w. NMP Matki Kościoła w Łąkocinach,

Angelika Katarzyna Młynarczyk, stanu wolnego, wyz. rz.-kat., zam. Par. p.w. NMP Matki Kościoła w Łąkocinach.

Zapowiedź I

 

Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy narzeczonymi zobowiązany jest w sumieniu powiadomić miejscowego duszpasterza.

 

Ks. Tomasz Flajszer