Ogłoszenia duszpasterskie na XIV Niedzielę Zwykłą - 4.07.2021 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. Przeżywamy XIV Niedzielę Zwykłą. Dzisiaj Wasze ofiary są przeznaczone na potrzeby Diecezji. Składam także Bóg Zapłać za ofiary złożone na Świętopietrze.


2. W środę po Mszy św. nowenna do MB Nieustającej Pomocy.


3. Wobec poprawiającej się sytuacji zagrożenia związanej ze stanem epidemii Ks. Bp Damian Bryl odwołuje z dniem 19 czerwca 2021 roku dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane.


4. Pragnę przypomnieć, że wszelkie prace, które mają być wykonywane na cmentarzu należy najpierw zgłosić zarządcy czyli Ks. Administratorowi.


5. W poniedziałek 5 lipca o godz. 17.00 w sali wiejskiej będzie można ponownie dokonać spełnienia obowiązku spisu powszechnego.


6. Zwracam się do parafian z prośbą o pomoc przy pracy na cmentarzu. Chodzi o obdziabanie nowo posadzonych tui i obsypanie ich korą. Wszystkich chcących pomóc zapraszam w sobotę 10 lipca o godz. 9.00 na nasz parafialny cmentarz. Proszę zabrać ze sobą dziabki.


7. W piątek 30 kwietnia odbyło się zebranie Rady Parafialnej. Na zebraniu tym podjęto następujące decyzje:

Dla członków Rady Parafialnej priorytetem jest odnowienie elewacji kościoła. Wiąże się to z kosztami dlatego ofiary zbierane od Was, parafian, będą przeznaczone na ten cel. Nie chcemy ponownie się zadłużać dlatego najpierw będziemy dążyć do tego, aby zebrać potrzebną kwotę na odnowienie elewacji. W związku z tym Rada Parafialna podjęła także decyzję, aby odciążyć i znaleźć inny sposób finansowania i opłacania wywozu śmieci z cmentarza. Do tej pory kwota była potrącana ze składki inwestycyjnej. Po przedyskutowaniu problemu uchwalono, że na wywóz śmieci z cmentarza będzie przeznaczona ofiara w wysokości 20 zł na rok od każdego grobu ( z wyjątkiem grobu małych dzieci). Ofiarę będzie można składać u Pana kościelnego Jacka  w zakrystii. Zwracamy się z prośbą o zrozumienie, gdyż zależy nam, aby kościół parafialny pięknie się prezentował.


8. Msze Św. w tygodniu: od poniedziałku do soboty o godz. 18.00; w niedzielę o godz. 9.00 i 11.00. Okazja do spowiedzi świętej 15 min. przed każdą Mszą świętą.

Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku bezpośrednio po wieczornej Mszy św. Można zamawiać intencje mszalne na ten rok.


9. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: nowy numer Opiekuna; nowy nr Gościa Niedzielnego i nowy nr Przewodnika Katolickiego oraz nowy nr Małego Gościa Niedzielnego.


10. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i wielu łask Bożych na cały tydzień. Szczęść Boże.

Ks. Tomasz Flajszer