Ogłoszenia duszpasterskie na XII Niedzielę Zwykłą - 20.06.2021 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. Przeżywamy XII Niedzielę Zwykłą. Codziennie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę po Mszy o godz. 11.00 odbywają się nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.


2. Bóg zapłać za Wasze ofiary złożone tydzień temu w niedzielę przeznaczone na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać także za ofiary do puszek przeznaczoną na uczelnie katolickie.


3. W środę po Mszy św. nowenna do MB Nieustającej Pomocy.


4. Dziękuję III Róży Matek Różańcowych za przystrojenie figury Matki Bożej Fatimskiej i poniesienie jej w procesji w niedzielę 13 czerwca.


5. W tym tygodniu przypada: w czwartek uroczystość Narodzenia świętego Jana Chrzciciela; w środę natomiast będziemy przeżywać Dzień Ojca.


6. W piątek 25 czerwca o godz. 18.00 w nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego i podczas Mszy świętej będziemy polecać Panu Bogu zmarłych w ostatnim czasie. Zapraszam do wspólnej modlitwy za naszych drogich zmarłych.


7. Wobec poprawiającej się sytuacji zagrożenia związanej ze stanem epidemii Ks. Bp Damian Bryl odwołuje z dniem 19 czerwca 2021 roku dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane.


8. Organizowany jest rodzinny rajd rowerowy za tydzień w niedzielę 27 czerwca. Rozpocznie się o godzinie 11.00 spod sali wiejskiej dla wszystkich chętnych. Zgłoszenia do piątku 25 czerwca u Pani Karoliny Marczak.


9. W piątek 30 kwietnia odbyło się zebranie Rady Parafialnej. Na zebraniu tym podjęto następujące decyzje:

Dla członków Rady Parafialnej priorytetem jest odnowienie elewacji kościoła. Wiąże się to z kosztami dlatego ofiary zbierane od Was, parafian, będą przeznaczone na ten cel. Nie chcemy ponownie się zadłużać dlatego najpierw będziemy dążyć do tego, aby zebrać potrzebną kwotę na odnowienie elewacji. W związku z tym Rada Parafialna podjęła także decyzję, aby odciążyć i znaleźć inny sposób finansowania i opłacania wywozu śmieci z cmentarza. Do tej pory kwota była potrącana ze składki inwestycyjnej. Po przedyskutowaniu problemu uchwalono, że na wywóz śmieci z cmentarza będzie przeznaczona ofiara w wysokości 20 zł na rok od każdego grobu ( z wyjątkiem grobu małych dzieci). Ofiarę będzie można składać u Pana kościelnego Jacka w zakrystii. Zwracamy się z prośbą o zrozumienie, gdyż zależy nam, aby kościół parafialny pięknie się prezentował.


10. Msze Św. w tygodniu: od poniedziałku do czwartku o godz. 18.00; w piątek o godz. 17.00 i 18.00; w sobotę o godz. 18.00; w niedzielę o godz. 8.00 i 10.00. Okazja do spowiedzi świętej 15 min. przed każdą Mszą świętą.

Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku bezpośrednio po wieczornej Mszy św. Można zamawiać intencje mszalne na ten rok.


11. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: nowy numer Opiekuna; nowy nr Gościa Niedzielnego i nowy nr Przewodnika Katolickiego oraz nowy nr Małego Gościa Niedzielnego.


12. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i wielu łask Bożych na cały tydzień. Szczęść Boże.

 

Ks. Tomasz Flajszer