Ogłoszenia duszpasterskie na XI Niedzielę Zwykłą - 13.06.2021 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. Przeżywamy XI Niedzielę Zwykłą. Codziennie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę po Mszy o godz. 11.00 odbywają się nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.


2. Dzisiaj przypada II niedziela miesiąca. Wasze ofiary są przeznaczone na potrzeby naszej parafii. Bóg Zapłać.  Po Mszy świętej będzie można także złożyć ofiarę do puszek przeznaczoną na uczelnie katolickie.


3. W środę po Mszy św. nowenna do MB Nieustającej Pomocy.


4. Bardzo dziękuję całej Asyście, Panu Organiście, Panu Kościelnemu, ministrantom, grupom modlitewnym i duszpasterskim, dziewczynkom sypiącym kwiaty, dzieciom I-Komunijnym, osobom niosącym sztandary, feretrony, chorągwie, figury, obrazy i poduszki, Druhom Strażakom OSP za asystę, niesienie baldachimu, wszystkim za udział w Procesjach Eucharystycznych, przygotowanie Oktawy Bożego Ciała i Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dziękuję I Róży Matek Różańcowych, rodzicom dzieci I Komunijnych, młodzieży bierzmowanej, Bractwu świętego Józefa za przygotowanie pięknych ołtarzy na zakończenie oktawy Bożego Ciała.


5. Dziękuję III Róży Matek Różańcowych za przystrojenie figury Matki Bożej Fatimskiej i poniesienie jej w procesji.


6. Dziękuję także Panu Łukaszowi za ufundowanie słodyczy dla dzieci.


7. Powstała inicjatywa aby w naszej parafii zawiązać scholę dziecięco – młodzieżową. Dlatego zapraszamy wszystkich chętnych, którzy pragną śpiewem wychwalać Boga na spotkanie w sobotę 19 czerwca po Mszy świętej wieczornej. Spotkanie poprowadzi Pan Paweł, nasz organista.


8. W tym tygodniu przypada: w poniedziałek wspomnienie bł. Michała Kozala; we wtorek wspomnienie bł. Jolanty Księżnej Kaliskiej; w czwartek wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego.


9. Ks. Bp Damian Bryl udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa w Mszach niedzielnych i świątecznych od 15 lutego do odwołania. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej i w uroczystości we wskazanym czasie nie jest grzechem. Można z niej skorzystać jeżeli obawiamy się o zakażenie, swoje zdrowie i życie. Jednocześnie bardzo proszę aby dostosować się do obowiązujących wymogów sanitarnych: w kościele 50% zajętych miejsc i zakładamy maseczkę.


10. W piątek 30 kwietnia odbyło się zebranie Rady Parafialnej. Na zebraniu tym podjęto następujące decyzje:

Dla członków Rady Parafialnej priorytetem jest odnowienie elewacji kościoła. Wiąże się to z kosztami dlatego ofiary zbierane od Was, parafian, będą przeznaczone na ten cel. Nie chcemy ponownie się zadłużać dlatego najpierw będziemy dążyć do tego, aby zebrać potrzebną kwotę na odnowienie elewacji. W związku z tym Rada Parafialna podjęła także decyzję, aby odciążyć i znaleźć inny sposób finansowania i opłacania wywozu śmieci z cmentarza. Do tej pory kwota była potrącana ze składki inwestycyjnej. Po przedyskutowaniu problemu uchwalono, że na wywóz śmieci z cmentarza będzie przeznaczona ofiara w wysokości 20 zł na rok od każdego grobu ( z wyjątkiem grobu małych dzieci). Ofiarę będzie można składać u Pana kościelnego Jacka w zakrystii. Zwracamy się z prośbą o zrozumienie, gdyż zależy nam, aby kościół parafialny pięknie się prezentował.


11. Msze Św. w tygodniu: od poniedziałku do piątku o 18.00; w sobotę o godz. 17.00 i 18.00;  w niedzielę o 9.00 i 11.00.  Okazja do spowiedzi świętej 15 min. przed każdą Mszą świętą.

Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku bezpośrednio po wieczornej Mszy św. Można zamawiać intencje mszalne na ten rok.


12. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: nowy nr Gościa Niedzielnego i nowy nr Przewodnika Katolickiego oraz nowy nr Małego Gościa Niedzielnego.


13. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i wielu łask Bożych na cały tydzień. Szczęść Boże.


Damian Bielarz, stanu wolnego, wyz. rz.-kat., zam. Par. p.w. św. Marii Magdaleny w Krotoszynie,

Karolina Cegła, stanu wolnego, wyz. rz.-kat., zam. Par. p.w. NMP Matki Kościoła w Łąkocinach.

Zapowiedź III

 

Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy narzeczonymi zobowiązany jest w sumieniu powiadomić miejscowego duszpasterza.

 

Ks. Tomasz Flajszer