Ogłoszenia duszpasterskie na X Niedzielę Zwykłą - 6.06.2021 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. Przeżywamy X Niedzielę Zwykłą w oktawie Uroczystości Bożego Ciała. W tradycyjnej oktawie trwamy do czwartku włącznie. Codziennie po Mszy św. o godz. 18.00 a w niedzielę po Mszy o 11.00 odbywają się nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa..


2. W środę po Mszy św. nowenna do MB Nieustającej Pomocy.


3. Bardzo dziękuję całej Asyście, Panu Organiście, Panu Kościelnemu, Pani Katechetce, ministrantom, grupom modlitewnym i duszpasterskim, dziewczynkom sypiącym kwiaty, dzieciom I-Komunijnym, osobom niosącym sztandary, feretrony, chorągwie, figury i obrazy, Druhom Strażakom OSP za asystę, niesienie baldachimu i zabezpieczenie trasy, wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości Bożego Ciała. Dziękuję ministrantom i mieszkańcom wyznaczonych ulic, którzy przygotowali piękne ołtarze i dekorowali trasę procesji, wszystkim, którzy udekorowali swoje posesje i mieszkania symbolami wiary. Jednocześnie zapraszam do wspólnej modlitwy i udziału w Oktawie Bożego Ciała. Procesje Eucharystyczne będą się odbywały codziennie po Mszy świętej wieczornej do czwartku włącznie.


4. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Msza święta i procesja do czterech ołtarzy o godz. 18.00. Proszę o przygotowanie ołtarzy wokół kościoła: I OŁTARZ (przy pomniku św. Jana Pawła II) – I Róża Matek Różańcowych. II OŁTARZ (przy krzyżu misyjnym) – dzieci I Komunijne z rodzicami. III OŁTARZ (przy grocie NSPJ) – młodzież bierzmowana. IV OŁTARZ – Bractwo św. Józefa. Na procesję zapraszam wszystkich Parafian podobnie jak w Boże Ciało. Po procesji błogosławieństwo wianków, kwiatów, zbóż i ziół.


5. W piątek będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza święta o godzinie 18.00 z procesją do groty Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu ze względu na uroczystość nie ma dnia postnego. W sobotę natomiast przypada wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.


6. Również w piątek 11.06 o godz. 18.00 w nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego i podczas Mszy świętej będziemy polecać Panu Bogu zmarłych w ostatnim czasie. Zapraszam do wspólnej modlitwy za naszych drogich zmarłych.


7. Za tydzień II niedziela miesiąca. Wasze ofiary będą przeznaczone na potrzeby naszej parafii. Po każdej Mszy św. będzie także zbiórka ofiar do puszek na uczelnie katolickie.


8. Ks. Bp Damian Bryl udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa w Mszach niedzielnych i świątecznych od 15 lutego do odwołania. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej i w uroczystości we wskazanym czasie nie jest grzechem. Można z niej skorzystać jeżeli obawiamy się o zakażenie, swoje zdrowie i życie. Jednocześnie bardzo proszę aby dostosować się do obowiązujących wymogów sanitarnych: w kościele 1 osoba na 15m2 i zakładamy maseczkę.


9. W piątek 30 kwietnia odbyło się zebranie Rady Parafialnej. Na zebraniu tym podjęto następujące decyzje:

Dla członków Rady Parafialnej priorytetem jest odnowienie elewacji kościoła. Wiąże się to z kosztami dlatego ofiary zbierane od Was, parafian, będą przeznaczone na ten cel. Nie chcemy ponownie się zadłużać dlatego najpierw będziemy dążyć do tego, aby zebrać potrzebną kwotę na odnowienie elewacji. W związku z tym Rada Parafialna podjęła także decyzję, aby odciążyć i znaleźć inny sposób finansowania i opłacania wywozu śmieci z cmentarza. Do tej pory kwota była potrącana ze składki inwestycyjnej. Po przedyskutowaniu problemu uchwalono, że na wywóz śmieci z cmentarza będzie przeznaczona ofiara w wysokości 20 zł na rok od każdego grobu ( z wyjątkiem grobu małych dzieci). Ofiarę będzie można składać u Pana kościelnego Jacka w zakrystii. Zwracamy się z prośbą o zrozumienie, gdyż zależy nam, aby kościół parafialny pięknie się prezentował.


10. Msze Św. w tygodniu: od poniedziałku do soboty o godz. 18.00;  w niedzielę o 9.00 i 11.00. Okazja do spowiedzi świętej 15 min. przed każdą Mszą świętą.

Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku bezpośrednio po wieczornej Mszy św. Można zamawiać intencje mszalne na ten rok.


11. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: nowy numer Opiekuna; nowy nr Gościa Niedzielnego i nowy nr Przewodnika Katolickiego oraz nowy nr Małego Gościa Niedzielnego.


12. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i wielu łask Bożych na cały tydzień. Szczęść Boże.


Damian Bielarz, stanu wolnego, wyz. rz.-kat., zam. Par. p.w. św. Marii Magdaleny w Krotoszynie,

Karolina Cegła, stanu wolnego, wyz. rz.-kat., zam. Par. p.w. NMP Matki Kościoła w Łąkocinach.

Zapowiedź II

 

Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy narzeczonymi zobowiązany jest w sumieniu powiadomić miejscowego duszpasterza.

 

Ks. Tomasz Flajszer