Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Najświętszej Trójcy - 30.05.2021 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. W dzisiejszą Niedzielę przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy i zarazem wyznajemy wiarę w jednego Boga w Trzech Osobach. W naszej wspólnocie parafialnej witamy kleryka z Diecezjalnego Seminarium Duchownego. Wspólnie z nim pragniemy modlić się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Po Mszy świętej będzie można złożyć ofiarę na utrzymanie kleryków Diecezji Kaliskiej.


2. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. W I czwartek ze względu na uroczystość okazja do spowiedzi przed każdą Mszą świętą. W I Piątek okazja do spowiedzi od godz. 17.30, Msza św. o godz. 18.00 i następnie nabożeństwo czerwcowe. W I Sobotę odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.30.


3. W czwartek 3 czerwca będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu we Mszy św. i procesji publicznie wyznamy wiarę w ukrytego w Najświętszym Sakramencie Jezusa Chrystusa. Msze św. o godz. 9.00 i po procesji ok. godziny 11.00. W procesji z Jezusem Eucharystycznym do czterech ołtarzy ulicami naszej parafii wyruszymy po Mszy św. o godz. 9.00. Proszę o przygotowanie ołtarzy (według podanego planu), udekorowanie domów i trasy procesji. W Boże Ciało procesja przejdzie ulicami: Kościelną, Łąkową, Szkolną i Raszkowską. Na tej trasie przygotujemy 4 ołtarze: I OŁTARZ przy posesji p. Janasów przygotują mieszkańcy ulicy Sportowej, Dębowej i Dojazdowej. Całą ulicę Kościelną do II Ołtarza dekorują mieszkańcy ul. Kościelnej. II OŁTARZ przy krzyżu obok posesji p. Mleko przygotują mieszkańcy ul. Łąkowej i Polnej. III OŁTARZ przy sklepie p. Junyszków przygotują mieszkańcy ul. Szkolnej (od p. Marczaków do sklepu obydwie strony). Całą ulicę Szkolną dekorują mieszkańcy ulicy Szkolnej (od sklepu do Sali Wiejskiej obydwie strony).  IV OŁTARZ przy św. Florianie pod Salą Wiejską mieszkańcy całej ulicy Strażackiej. Ulicę od Sali Wiejskiej do Kościoła dekorują mieszkańcy ul. Raszkowskiej (od p. Junyszków do p. Kryjom obydwie strony). Na Procesję Eucharystyczną zapraszam wszystkich parafian i gości oraz całą asystę, ministrantów, Druhów Strażaków OSP, grupy modlitewne i duszpasterskie, dzieci I-Komunijne, dziewczynki sypiące kwiaty, osoby niosące figury, obrazy, poduszki, sztandary, chorągwie. Procesje Eucharystyczne będą się odbywały codziennie po Mszy św. wieczornej przez całą Oktawę Bożego Ciała


4. Od 1 czerwca rozpoczną się nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które będą się  odbywać codziennie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00. Pierwszego czerwca przypada także Dzień Dziecka.


5. W środę po Mszy św. nowenna do MB Nieustającej Pomocy.


6. Dziękuję tym wszystkim parafianom, którzy angażowali się i podejmowali trud sprzątania naszej świątyni. Jednocześnie pragnę oznajmić, że kolejność sprzątania kościoła parafialnego rozpoczyna się od początku czyli od ulicy Dworcowej.


7. Pragnę także jeszcze raz podziękować tym wszystkim, którzy w jakikolwiek, nawet niedostrzegalny sposób przyczynili się do uświetnienia uroczystości I Komunii świętej, Bierzmowania i Parafialnego Odpustu. Niech Pan Bóg wynagrodzi Wasze zaangażowanie, trud i pracę.


8. Ks. Bp Damian Bryl udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa w Mszach niedzielnych i świątecznych od 15 lutego do odwołania. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej i w uroczystości we wskazanym czasie nie jest grzechem. Można z niej skorzystać jeżeli obawiamy się o zakażenie, swoje zdrowie i życie. Jednocześnie bardzo proszę aby dostosować się do obowiązujących wymogów sanitarnych: w kościele 1 osoba na 15m2 i zakładamy maseczkę.


9. W piątek 30 kwietnia odbyło się zebranie Rady Parafialnej. Na zebraniu tym podjęto następujące decyzje:

Dla członków Rady Parafialnej priorytetem jest odnowienie elewacji kościoła. Wiąże się to z kosztami dlatego ofiary zbierane od Was, parafian, będą przeznaczone na ten cel. Nie chcemy ponownie się zadłużać dlatego najpierw będziemy dążyć do tego, aby zebrać potrzebną kwotę na odnowienie elewacji. W związku z tym Rada Parafialna podjęła także decyzję, aby odciążyć i znaleźć inny sposób finansowania i opłacania wywozu śmieci z cmentarza. Do tej pory kwota była potrącana ze składki inwestycyjnej. Po przedyskutowaniu problemu uchwalono, że na wywóz śmieci z cmentarza będzie przeznaczona ofiara w wysokości 20 zł na rok od każdego grobu ( z wyjątkiem grobu małych dzieci). Ofiarę będzie można składać u Pana kościelnego Jacka w zakrystii. Zwracamy się z prośbą o zrozumienie, gdyż zależy nam, aby kościół parafialny pięknie się prezentował.


10. Msze Św. w tygodniu: od poniedziałku do środy o godz. 18.00; w czwartek (Boże Ciało) o 9.00 i 11.00; w piątek i sobotę o 18.00;  w niedzielę o 9.00 i 11.00. Okazja do spowiedzi świętej 15 min. przed każdą Mszą świętą.

Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku ( z wyjątkiem czwartku) bezpośrednio po wieczornej Mszy św. Można zamawiać intencje mszalne na ten rok.


11. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: nowy nr Gościa Niedzielnego i nowy nr Przewodnika Katolickiego oraz nowy nr Małego Gościa Niedzielnego.


12. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i wielu łask Bożych na cały tydzień. Szczęść Boże.


Monika Agnieszka Ziemiańska, stanu wolnego, wyz. rz.-kat., zam. Par. p.w. NMP Matki Kościoła w Łąkocinach,

Adrian Hałas, stanu wolnego, wyz. rz. – kat., zam. Par. p.w. NMP Matki Kościoła w Łąkocinach.

Zapowiedź III

 

Damian Bielarz, stanu wolnego, wyz. rz.-kat., zam. Par. p.w. św. Marii Magdaleny w Krotoszynie,

Karolina Cegła, stanu wolnego, wyz. rz.-kat., zam. Par. p.w. NMP Matki Kościoła w Łąkocinach.

Zapowiedź I

 

 

Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy narzeczonymi zobowiązany jest w sumieniu powiadomić miejscowego duszpasterza.

 

Ks. Tomasz Flajszer