Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocną - 9.05.2021 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. Dzisiaj przeżywamy VI Niedzielę Wielkanocną. Jest to druga niedziela miesiąca więc Wasze ofiary są przeznaczone na potrzeby naszej parafii. Jednocześnie składam Bóg zapłać za ofiary złożone do puszek na diecezjalne Radio Rodzina.


2. Od 1 maja rozpoczęły się nabożeństwa ku czci NMP, które będą codziennie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.


3. W środę po Mszy św. nowenna do MB Nieustającej Pomocy.


4. W piątek 14 maja obchodzimy święto św. Macieja Apostoła a w przyszłą niedzielę 16 maja uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.


5. W czwartek 13 maja przypada liturgiczne wspomnienie NMP Fatimskiej. W rocznicę objawień fatimskich zapraszam parafian na różaniec fatimski o godz. 17.30 i Mszę św. o godz. 18.00. Pierwszą Różę Różańcową św. Bernadetty proszę o przystrojenie figury Matki Bożej.


6. W poniedziałek 10 maja po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św..


7. We wtorek 11 maja po Mszy św. o godz. 18.00 na spotkanie zapraszam kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.


8. W piątek o godz. 18.00 w nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego i podczas Mszy św. będziemy polecać Panu Bogu zmarłych w ostatnim czasie. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy za naszych drogich zmarłych. Ze względu na wymogi sanitarne pierwsza część intencji zostanie odprawiona w piątek 14.05, natomiast druga część intencji tydzień później w piątek 21.05.


9. Ks. Bp Damian Bryl udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa w Mszach niedzielnych i świątecznych od 15 lutego do odwołania. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej i w uroczystości we wskazanym czasie nie jest grzechem. Można z niej skorzystać jeżeli obawiamy się o zakażenie, swoje zdrowie i życie. Jednocześnie bardzo proszę aby dostosować się do obowiązujących wymogów sanitarnych: w kościele 1 osoba na 15m2 i zakładamy maseczkę.


10. W piątek 30 kwietnia odbyło się zebranie Rady Parafialnej. Na zebraniu tym podjęto następujące decyzje:

Dla członków Rady Parafialnej priorytetem jest odnowienie elewacji kościoła. Wiąże się to z kosztami dlatego ofiary zbierane od Was, parafian, będą przeznaczone na ten cel. Nie chcemy ponownie się zadłużać dlatego najpierw będziemy dążyć do tego, aby zebrać potrzebną kwotę na odnowienie elewacji. W związku z tym Rada Parafialna podjęła także decyzję, aby odciążyć i znaleźć inny sposób finansowania i opłacania wywozu śmieci z cmentarza. Do tej pory kwota była potrącana ze składki inwestycyjnej. Po przedyskutowaniu problemu uchwalono, że na wywóz śmieci z cmentarza będzie przeznaczona ofiara w wysokości 20 zł na rok od każdego grobu ( z wyjątkiem grobu małych dzieci). Ofiarę będzie można składać u Pana kościelnego Jacka  w zakrystii. Zwracamy się z prośbą o zrozumienie, gdyż zależy nam, aby kościół parafialny pięknie się prezentował.


11. Msze Św. w tygodniu: od poniedziałku do soboty o godz. 18.00; w niedzielę o 9.00 i 11.00. Okazja do spowiedzi świętej 15 min. przed każdą Mszą świętą.

Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku bezpośrednio po wieczornej Mszy św. Można zamawiać intencje mszalne na ten rok.


12. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: nowy numer Opiekuna; nowy nr Gościa Niedzielnego i nowy nr Przewodnika Katolickiego oraz nowy nr Małego Gościa Niedzielnego.


13. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i wielu łask Bożych na cały tydzień. Szczęść Boże.


Roksana Pabich, stanu wolnego, wyz. rz.-kat., zam. Par. p.w. św. Wojciecha w Jankowie Zaleśnym,

Kamil Bajtała, stanu wolnego, wyz. rz.-kat., zam. Par. p.w. NMP Matki Kościoła w Łąkocinach.

Zapowiedź III

 

Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy narzeczonymi zobowiązany jest w sumieniu powiadomić miejscowego duszpasterza.

 

Ks. Tomasz Flajszer