Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkanocną - 2.05.2021 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. Dzisiejsza V Niedziela Wielkanocna kończy w Kościele Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się jednak nieustannie o dobre i święte powołania kapłańskie, misyjne i zakonne.


2. Od 1 maja rozpoczęły się nabożeństwa ku czci NMP, które będą codziennie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.


3. W środę po Mszy św. nowenna do MB Nieustającej Pomocy.


4. W poniedziałek 3 maja obchodzimy uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. W tym dniu wypada również rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Pamiętajmy o modlitwie za Polskę i Polaków w kraju i na emigracji. Msze św. w naszym kościele w tym dniu o godz. 8.00 i 10.00. Przy wyjściu z kościoła będą zbierane ofiary do puszek na diecezjalne Radio Rodzina.


5. W sobotę 8 maja przypada uroczystość św. Stanisława – głównego patrona Polski.


6. W tym tygodniu przypada I Czwartek i I Piątek miesiąca. W I Czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu ze wspólnotą Bractwa św. Józefa i spowiedź święta od godz. 17.30, o godz. 18.00 Msza św. i nabożeństwo majowe. W I Piątek okazja do spowiedzi także od godz. 17.30, o godz. 18.00 Msza św. i nabożeństwo majowe.


7. We wtorek 4 maja po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św..


8. W środę 5 maja po Mszy św. o godz. 18.00 na spotkanie zapraszam kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Obecność jest obowiązkowa.


9. Ks. Bp Damian Bryl udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa w Mszach niedzielnych i świątecznych od 15 lutego do odwołania. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej i w uroczystości we wskazanym czasie nie jest grzechem. Można z niej skorzystać jeżeli obawiamy się o zakażenie, swoje zdrowie i życie. Jednocześnie bardzo proszę aby dostosować się do obowiązujących wymogów sanitarnych: w kościele 1 osoba na 15m2 i zakładamy maseczkę.


10. W piątek 30 kwietnia odbyło się zebranie Rady Parafialnej. Na zebraniu tym podjęto następujące decyzje:

Dla członków Rady Parafialnej priorytetem jest odnowienie elewacji kościoła. Wiąże się to z kosztami dlatego ofiary zbierane od Was, parafian, będą przeznaczone na ten cel. Nie chcemy ponownie się zadłużać dlatego najpierw będziemy dążyć do tego, aby zebrać potrzebną kwotę na odnowienie elewacji. W związku z tym Rada Parafialna podjęła także decyzję, aby odciążyć i znaleźć inny sposób finansowania i opłacania wywozu śmieci z cmentarza. Do tej pory kwota była potrącana ze składki inwestycyjnej. Po przedyskutowaniu problemu uchwalono, że na wywóz śmieci z cmentarza będzie przeznaczona ofiara w wysokości 20 zł na rok od każdego grobu ( z wyjątkiem grobu małych dzieci). Ofiarę będzie można składać u Pana kościelnego Jacka  w zakrystii. Zwracamy się z prośbą o zrozumienie, gdyż zależy nam, aby kościół parafialny pięknie się prezentował.


11. Msze Św. w tygodniu: w poniedziałek o 8.00 i 10.00; od wtorku do soboty o godz. 18.00; w niedzielę o 9.00 i 11.00. Okazja do spowiedzi świętej 15 min. przed każdą Mszą świętą.

Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku bezpośrednio po wieczornej Mszy św. Można zamawiać intencje mszalne na ten rok.


12. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: nowy nr Gościa Niedzielnego i nowy nr Przewodnika Katolickiego oraz nowy nr Małego Gościa Niedzielnego.


13. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i wielu łask Bożych na cały tydzień. Szczęść Boże.


Roksana Pabich, stanu wolnego, wyz. rz.-kat., zam. Par. p.w. św. Wojciecha w Jankowie Zaleśnym,

Kamil Bajtała, stanu wolnego, wyz. rz.-kat., zam. Par. p.w. NMP Matki Kościoła w Łąkocinach.

Zapowiedź II

 

Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy narzeczonymi zobowiązany jest w sumieniu powiadomić miejscowego duszpasterza.

 

Ks. Tomasz Flajszer