Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkanocną - 25.04.2021 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. Dzisiejsza IV Niedziela Wielkanocna rozpoczyna w Kościele Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele. Jest to światowy dzień modlitw o powołania. Módlmy się o dobre i święte powołania kapłańskie, misyjne i zakonne.


2. W sobotę 1 maja w święto Pracy przypada liturgiczne wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. Msze św. w naszym kościele o godz. 17.00 i 18.00. Po drugiej Mszy św. pierwsze nabożeństwo majowe. Rozpoczynają się nabożeństwa ku czci NMP, które będą codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.


3. W środę po Mszy św. nowenna do MB Nieustającej Pomocy.


4. W czwartek 29 kwietnia przypada święto św. Katarzyny ze Sieny, patronki Europy. Przypada także Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.


5. 1 maja przypada I Sobota miesiąca. W tym dniu odwiedziny chorych od godz. 9.00. Jeżeli ktoś z parafian obawia się jednak o zdrowie i życie z powodu pandemii to proszę to zgłosić w zakrystii lub telefonicznie. Wtedy odwiedziny przez kapłana z sakramentami odbędą się po ustaniu epidemii.


6. W poniedziałek 26 kwietnia po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Na krótkie spotkanie organizacyjne zapraszam także rodziców dzieci klasy II, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św..


7. W środę 28 kwietnia po Mszy św. o godz. 18.00 na spotkanie zapraszam kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Obecność jest obowiązkowa.


8. W piątek o 19.00 zapraszam na spotkanie na plebanię członków Rady Parafialnej.


9. Ks. Bp Damian Bryl udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa w Mszach niedzielnych i świątecznych od 15 lutego do odwołania. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej i w uroczystości we wskazanym czasie nie jest grzechem. Można z niej skorzystać jeżeli obawiamy się o zakażenie, swoje zdrowie i życie. Jednocześnie bardzo proszę aby dostosować się do obowiązujących wymogów sanitarnych: w kościele 1 osoba na 20m2; w kościele 1,5 m odstępu między osobami i zakładamy maseczkę. 


10. Msze Św. w tygodniu: w poniedziałek o 18.00; we wtorek wyjątkowo o 17.00; od środy do piątku o godz. 18.00; w sobotę o 17.00 i 18.00; w niedzielę o 9.00 i 11.00. Okazja do spowiedzi świętej 15 min. przed każdą Mszą świętą.

Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku bezpośrednio po wieczornej Mszy św. Można zamawiać intencje mszalne na ten rok.


11. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: nowy numer Opiekuna; nowy nr Gościa Niedzielnego i nowy nr Przewodnika Katolickiego oraz nowy nr Małego Gościa Niedzielnego.


12. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i wielu łask Bożych na cały tydzień. Szczęść Boże.


Roksana Pabich, stanu wolnego, wyz. rz.-kat., zam. Par. p.w. św. Wojciecha w Jankowie Zaleśnym,

Kamil Bajtała, stanu wolnego, wyz. rz.-kat., zam. Par. p.w. NMP Matki Kościoła w Łąkocinach.

Zapowiedź I

 

Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy narzeczonymi zobowiązany jest w sumieniu powiadomić miejscowego duszpasterza.

 

Ks. Tomasz Flajszer