Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkanocną - 18.04.2021 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. Dzisiejsza III Niedziela Wielkanocna przeżywana jest jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna 13 Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zachęcam wszystkich parafian do lektury Pisma Świętego.


2. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu na potrzeby naszej parafii.


3. W środę po Mszy św. nowenna do MB Nieustającej Pomocy.


4. W piątek przypada uroczystość św. Wojciecha – głównego Patrona Polski. Msza św. o godz. 18.00.


5. Ks. Bp Damian Bryl udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa w Mszach niedzielnych i świątecznych od 15 lutego do odwołania. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej i w uroczystości we wskazanym czasie nie jest grzechem. Można z niej skorzystać jeżeli obawiamy się o zakażenie, swoje zdrowie i życie. Jednocześnie bardzo proszę aby dostosować się do obowiązujących wymogów sanitarnych: w kościele 1 osoba na 20m2; w kościele 1,5 m odstępu między osobami i zakładamy maseczkę.


6. Msze Św. w tygodniu: od poniedziałku do piątku o godz. 18.00; w sobotę o 18.00; w niedzielę o 9.00 i 11.00. Okazja do spowiedzi świętej 15 min. przed każdą Mszą świętą.

Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku bezpośrednio po wieczornej Mszy św. Można zamawiać intencje mszalne na ten rok.


7. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: nowy nr Gościa Niedzielnego i nowy nr Przewodnika Katolickiego oraz nowy nr Małego Gościa Niedzielnego.


8. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i wielu łask Bożych na cały tydzień. Szczęść Boże.

Ks. Tomasz Flajszer