Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego 4.04.2021 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. Dziś Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Wielkanoc. Radujmy się, Chrystus prawdziwie zmartwychwstał. Rozpoczyna się Oktawa Wielkanocy, która zakończy się w przyszłą niedzielę. Pomimo epidemii postarajmy się w naszych domach i rodzinach utrzymać świąteczny charakter tego czasu. Ze względu na obostrzenia: 1 osoba na 20m2 i 1,5m odstępu między osobami, uczestnictwo w Eucharystii jest ograniczone dlatego też korzystajmy z transmisji medialnych, w tym z mediów diecezjalnych. Z racji Oktawy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.


2. Jutro, w drugi dzień Świąt Wielkanocnych Msze św. w porządku niedzielnym. Ofiary składane do puszek będą przeznaczone na KUL i kształcenie kleryków Diecezji Kaliskiej.


3. W środę po Mszy św. nowenna do MB Nieustającej Pomocy.


4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Miłosierdzia Bożego i rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia.


5. Serdeczne podziękowanie składam wszystkim, którzy okazali pomoc w przygotowaniu uroczystości Wielkiego Tygodnia: Druhom Strażakom, którzy cały dzień pełnili wartę honorową przy Grobie Pańskim; Pani Iwonie Lis, Bożenie Woźnica, Zenonowi Janasowi za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego; Panu Kościelnemu Jackowi, Panu Mateuszowi Kusicielkowi, Panu Organiście Pawłowi, Lektorom i Ministrantom za pomoc w przygotowaniu liturgii Triduum Paschalnego.


6. Dziękuję także członkom Rady Parafialnej i Panu Piotrowi Walczakowi za uporządkowanie terenu przy kościele i posadzenie tui.


7. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11 swoje spotkanie będzie miała młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.


8. Ks. Bp Damian Bryl udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa w Mszach niedzielnych i świątecznych od 15 lutego do odwołania. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej i w uroczystości we wskazanym czasie nie jest grzechem. Można z niej skorzystać jeżeli obawiamy się o zakażenie, swoje zdrowie i życie.


9. Msze Św. w tygodniu: w poniedziałek wielkanocny o 9.00 i 11.00; od wtorku do piątku o godz. 18.00; w sobotę o 17.00 i 18.00; w niedzielę o 9.00 i 11.00. Okazja do spowiedzi świętej 15 min. przed każdą Mszą świętą.

Biuro parafialne czynne od poniedziałku do środy bezpośrednio po wieczornej Mszy św. Można zamawiać intencje mszalne na ten rok.


10. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: nowy nr Gościa Niedzielnego i nowy nr Przewodnika Katolickiego oraz nowy nr Małego Gościa Niedzielnego.


11. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i wielu łask Bożych na cały tydzień. Szczęść Boże.

 

Ks. Tomasz Flajszer