Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Palmową Męki Pańskiej 28.03.2021 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa przypomina triumfalny wjazd Chrystusa do Jerozolimy i rozpoczyna Wielki Tydzień. Podczas liturgii uroczyście czytany jest opis Męki Pańskiej. Błogosławienie palm na początku każdej Mszy świętej.


2. W Wielką Środę po Mszy św. nowenna do MB Nieustającej Pomocy.


3. W Wielkim Tygodniu będziemy bardzo skromnie (ze względu na obostrzenia: 1 osoba na 20m2 i 1,5m odstępu) przeżywać w naszym kościele święte Triduum Paschalne. Adoracja Najświętszego Sakramentu tylko w Wielką Sobotę. Celebracje Triduum będą transmitowane przez Diecezjalną Telewizję Dom Józefa i Diecezjalne Radio Rodzina. Okazja do spowiedzi wielkopostnej przed każdą Mszą świętą.


4. W Wielki Czwartek Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Kaplicy Przechowania, czyli tzw. „Ciemnicy”.


5. W Wielki Piątek Droga Krzyżowa o godz. 15.00. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19.00. Po Liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. W Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły.


6. W Wielką Sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.00 do 20.00. Druhów Strażaków proszę o wartę honorową przy Bożym Grobie. Plan Adoracji w Wielką Sobotę znajdziemy w gablocie parafialnej, na tablicy ogłoszeń w kościele i na internetowej stronie parafialnej. W Wielką Sobotę na zewnątrz wokół kościoła z zachowaniem wszelkich wymogów sanitarnych (odległość między osobami co najmniej 1,5 metra, maseczka, dezynfekcja) odbędzie się poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny tzw. „święconka”. Odbędzie się ona o godzinach: 12.00, 12.30 i 13.00. Proszę aby na poświęcenie pokarmów przybyła tylko jedna osoba z danej rodziny, jej przedstawiciel. Wigilię Paschalną rozpoczniemy o godz. 20.00. Na liturgię przynosimy świece.


7. Za tydzień Niedziela Wielkanocna – Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Msza Rezurekcyjna bez procesji w poranek wielkanocny o godz. 6.00. W tym dniu druga Msza św. o godz. 11.00. W drugi dzień Świąt Wielkanocnych Msze św. w porządku niedzielnym o godz. 9.00 i 11.00. W Poniedziałek Wielkanocny ofiary składane do puszek będą przeznaczone na KUL i kształcenie kleryków w WSD.


8. W Kaliskim Sanktuarium św. Józefa od 1 do 31 marca o godz. 20.30 odbywają się „Marcowe wieczory ze św. Józefem” zakończone Apelem Jasnogórskim. Jest to czas duchowego przygotowania do Aktu Zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce św. Józefowi. Zapraszam wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy.


9. Bardzo dziękuję Pani Zofii Liberskiej za wykonanie palmy na dzisiejszą niedzielę. Bóg zapłać.


10. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11 swoje spotkanie będzie miała młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.


11. 2 kwietnia w Wielki Piątek przypada rocznica śmierci świętego Papieża Jana Pawła II.


12. W zakrystii można nabyć świece na stół wielkanocny. Ofiara za świecę wynosi 6 zł.


13. Ks. Bp Damian Bryl udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa w Mszach niedzielnych i świątecznych od 15 lutego do odwołania. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej i w uroczystości we wskazanym czasie nie jest grzechem. Można z niej skorzystać jeżeli obawiamy się o swoje zdrowie i życie.


14. Msze Św. w tygodniu: od poniedziałku do środy o 18.00; w czwartek i piątek o 19.00;  w sobotę o 20.00; w niedzielę wielkanocną o 6.00 i 11.00; drugi dzień świąt o 9.00 i 11.00. Okazja do spowiedzi świętej 15 min. przed każdą Mszą świętą.

Biuro parafialne czynne od poniedziałku do środy bezpośrednio po wieczornej Mszy św. Można zamawiać intencje mszalne na ten rok.


15. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: nowy nr Opiekuna; nowy nr Gościa Niedzielnego i nowy nr Przewodnika Katolickiego oraz nowy nr Małego Gościa Niedzielnego.


16. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i wielu łask Bożych na cały tydzień. Szczęść Boże.

 

Ks. Tomasz Flajszer