Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu 21.03.2021 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. Od dzisiejszej V Niedzieli Wielkiego Postu tradycyjnie zakrywa się w kościołach krzyże i obrazy Jezusa.


2. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu w drugą niedzielę miesiąca przeznaczone na potrzeby naszej parafii. Od I niedzieli Wielkiego Postu można składać ofiary na daninę diecezjalną i parafialną. Koperty można nabyć  przy wyjściu z kościoła. Również od I niedzieli Wielkiego Postu można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Na ten cel są przygotowane w kościele skarbony: przy św. Józefie i przy chrzcielnicy. W Wielkim Poście nie dekorujemy kościoła kwiatami.


3. W środę po Mszy św. nowenna do MB Nieustającej Pomocy.


4. W czwartek obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msza św. w naszym kościele o godz. 18.00. Jest to także Dzień Świętości Życia. W tym dniu przypada 29 rocznica powstania Diecezji Kaliskiej.  


5. Za tydzień obchodzić będziemy Niedzielę Palmową. Na Mszach św. zostaną poświęcone przyniesione przez Was palmy. Jest to początek Wielkiego Tygodnia.


6. Zapraszam parafian na nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.30, Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00. Przez odprawianie tych nabożeństw można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za siebie lub za zmarłych.


7. We wtorek 23 marca o 18.00 w nabożeństwie do miłosierdzia Bożego będziemy polecać naszych bliskich zmarłych.


8. Jeżeli ktoś z chorych parafian pragnie przed świętami Wielkanocy przyjąć kapłana z sakramentami to proszę to zgłosić telefonicznie lub w zakrystii do piątku 26 marca.


9. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11 swoje spotkanie będzie miała młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.


10. Już teraz zwracam się z prośbą do parafian z ulic: Kościelnej, Polnej i Łąkowej o wykonanie w kościele przed Triduum Paschalnym Ciemnicy i Grobu Pańskiego.


11. W Kaliskim Sanktuarium św. Józefa od 1 do 31 marca o godz. 20.30 odbywają się „Marcowe wieczory ze św. Józefem” zakończone Apelem Jasnogórskim. Jest to czas duchowego przygotowania do Aktu Zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce św. Józefowi. Zapraszam wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy.


12. W zakrystii można nabyć świece na stół wielkanocny. Ofiara za świecę wynosi 6 zł.


13. Ks. Bp Damian Bryl udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa w Mszach niedzielnych i świątecznych od 15 lutego do odwołania. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej i w uroczystości we wskazanym czasie nie jest grzechem. Można z niej skorzystać jeżeli obawiamy się o swoje zdrowie i życie.


14. Zmarła śp. Teresa Kałka. Pogrzeb odbędzie się we wtorek 23 marca o godz. 11.00 . Wieczny odpoczynek…!


15. Msze Św. w tygodniu: od poniedziałku do piątku o 18.00;  w sobotę o 17.00 i 18.00; w niedzielę o 9.00 i 11.00. Okazja do spowiedzi świętej 15 min. przed każdą Mszą świętą.

Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku bezpośrednio po wieczornej Mszy św. Można zamawiać intencje mszalne na ten rok.


16. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: nowy nr Gościa Niedzielnego i nowy nr Przewodnika Katolickiego oraz nowy nr Małego Gościa Niedzielnego.


17. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i wielu łask Bożych na cały tydzień. Szczęść Boże.

 

Ks. Tomasz Flajszer