Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkiego Postu 14.03.2021 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. Dzisiaj druga niedziela miesiąca. Wasze ofiary są przeznaczone na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać. Od I niedzieli Wielkiego Postu można składać ofiary na daninę diecezjalną i parafialną. Koperty można nabyć  przy wyjściu z kościoła. Również od I niedzieli Wielkiego Postu można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Na ten cel są przygotowane w kościele skarbony: przy św. Józefie i przy chrzcielnicy. W Wielkim Poście nie dekorujemy kościoła kwiatami.


2. W środę po Mszy św. nowenna do MB Nieustającej Pomocy.


3. W piątek 19.03 obchodzimy uroczystość św. Józefa – Głównego Patrona Diecezji Kaliskiej. Msze św. w naszym kościele o 17.00 i 18.00.


4. Zapraszam parafian na nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.30, Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00. Przez odprawianie tych nabożeństw można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za siebie lub za zmarłych.   


5. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11 swoje spotkanie będzie miała młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.


6. Pragnę podziękować za pracę i pielęgnację zieleni wokół kościoła następującym osobom: Pan Jan Wiertelak i Pan Bartek Bestry. Dziękuję także tym osobom, które w sobotę zaangażowały się w pracę na cmentarzu.


7. Istnieje możliwość aby jak co roku wesprzeć Siostry Klaryski z Ostrowa Wlkp. ofiarowując wszelkiego rodzaju produkty żywnościowe. Będzie można je złożyć do przygotowanego kosza w sobotę 20 marca od rana przy kościele.


8. Już teraz zwracam się z prośbą do parafian z ulic: Kościelnej, Polnej i Łąkowej o wykonanie w kościele przed Triduum Paschalnym Ciemnicy i Grobu Pańskiego.


9. W zakrystii można nabyć świece na stół wielkanocny. Ofiara za świecę wynosi 6 zł.


10. W Kaliskim Sanktuarium św. Józefa od 1 do 31 marca o godz. 20.30 odbywają się „Marcowe wieczory ze św. Józefem” zakończone Apelem Jasnogórskim. Jest to czas duchowego przygotowania do Aktu Zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce św. Józefowi. Zapraszam wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy.


11. Ks. Bp Damian Bryl udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa w Mszach niedzielnych i świątecznych od 15 lutego do odwołania. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej i w uroczystości we wskazanym czasie nie jest grzechem. Można z niej skorzystać jeżeli obawiamy się o swoje zdrowie i życie.


12. Msze Św. w tygodniu: w poniedziałek o 18.00, we wtorek wyjątkowo o 17.00, w środę i czwartek o 18.00; w piątek o 17.00 i 18.00;  w sobotę o 17.00 i 18.00; w niedzielę o 9.00 i 11.00. Okazja do spowiedzi świętej 15 min. przed każdą Mszą świętą.

Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku bezpośrednio po wieczornej Mszy św. Można zamawiać intencje mszalne na ten rok.


13. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: nowy numer Opiekuna; nowy nr Gościa Niedzielnego i nowy nr Przewodnika Katolickiego oraz nowy nr Małego Gościa Niedzielnego.


14. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i wielu łask Bożych na cały tydzień. Szczęść Boże!

 

Ks. Tomasz Flajszer